Joriy yilning 26−28-iyun kunlari Nukusda Techstars Startup Weekend tadbiri bo‘lib o‘tadi. Bu — o‘z faoliyatini endi boshlayotgan tadbirkorlar, dasturchilar va shaxsiy texnologik loyihasini ishga tushirish istagida bo‘lganlar uchun mo‘ljallangan uch kunlik ideatondir.
Ishtirokchilar 54 soat ichida jamoalarga birlashib, mahsulotning ishchi prototipini yaratadi, biznes gipotezalarni sinovdan o‘tkazadi hamda o‘z loyihalarini investorlar va venchur fondlari vakillariga taqdim etadi.
Dasturdan Techstars metodologiyasi bo‘yicha amaliy mahorat darslari, biznes, axborot texnologiyalari, sun’iy intellekt, marketing va startaplar sohalaridagi tajribali mentorlar bilan ishlash hamda loyihalarning yakuniy taqdimoti o‘rin olgan.

С 26 по 28 июня в Нукусе пройдет Techstars Startup Weekend — трехдневный идеатон для начинающих предпринимателей, разработчиков и всех, кто хочет запустить собственный технологический проект.
За 54 часа участники сформируют команды, создадут рабочий прототип продукта, проверят бизнес-гипотезы и представят свои проекты инвесторам и представителям венчурных фондов.
В программе — практические мастер-классы по методологии Techstars, работа с опытными наставниками в сферах бизнеса, информационных технологий, искусственного интеллекта, маркетинга и стартапов, а также финальная презентация проектов.