20-iyun kuni Toshkentda AI Qadam Uzbekistan hamjamiyatining biznesda sun’iy intellektni amaliy qo‘llash va mahsulotlar ishlab chiqishga bag‘ishlangan ikkinchi mitapi bo‘lib o‘tadi.
Ishtirokchilar kompaniyalarning mijozlarga xizmat ko‘rsatishda intellektual yordamchilarni qanday joriy etishi, xodimlar va sun’iy intellekt tizimlari o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni qanday yo‘lga qo‘yishi, shuningdek, chuqur texnik bilimlarsiz ish jarayonlarini qanday avtomatlashtirishini bilib oladilar.
Spikerlar orasida:
• Pavel Popov, axborot texnologiyalari bo‘yicha direktor va korporativ arxitektor — mijozlarga xizmat ko‘rsatish uchun intellektual yordamchilarning majmuaviy tizimlarini ishlab chiqish haqida;
• Konstantin Gus, sun’iy intellekt sohasidagi yechimlar arxitektori — mahsulotlar ishlab chiqishda mutaxassislar va intellektual tizimlarning birgalikdagi faoliyati to‘g‘risida;
• Aleks Jo‘rayev, operatsion barqarorlik bo‘yicha ekspert — vizual sozlash vositalari yordamida sun’iy intellektga asoslangan ishchi yechimlarni ishlab chiqish xususida so‘z yuritadi.

20 июня в Ташкенте пройдет второй митап сообщества AI Qadam Uzbekistan, посвященный практическому применению искусственного интеллекта в бизнесе и разработке продуктов.
Участники узнают, как компании внедряют интеллектуальных помощников в клиентское обслуживание, выстраивают взаимодействие между сотрудниками и системами искусственного интеллекта, а также автоматизируют рабочие процессы без глубоких технических знаний.
- Павел Попов, директор по информационным технологиям и корпоративный архитектор, — о создании комплексных систем интеллектуальных помощников для обслуживания клиентов;
- Константин Гусь, архитектор решений в области искусственного интеллекта, — о совместной работе специалистов и интеллектуальных систем при разработке продуктов;
- Алекс Джураев, эксперт по операционной устойчивости, — о создании рабочих решений на базе искусственного интеллекта с использованием инструментов визуальной настройки.