25-iyul kuni IT Park Uzbekistan O‘zbekiston bozoriga kirishdan manfaatdor bo‘lgan xalqaro kompaniyalar uchun vorkshop o‘tkazadi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilar biznesni ro‘yxatdan o‘tkazish jarayoni, operatsion faoliyatni yo‘lga qo‘yish va One Stop Shop xizmati imkoniyatlari bilan tanishadilar. Shuningdek, mamlakatda biznes yuritish uchun davlat imtiyozlari, soliq preferensiyalari, huquqiy jihatlar va talablar ko‘rib chiqiladi.
Operatsion xarajatlar, xodimlarni yollash, ofis infratuzilmasi hamda O‘zbekistonda biznes yuritish tannarxiga ta’sir qiluvchi boshqa omillarga alohida e’tibor qaratiladi.

25 июля IT Park Uzbekistan проведет воркшоп для международных компаний, заинтересованных в выходе на рынок Узбекистана.
В ходе встречи участники узнают о процессе регистрации бизнеса, запуске операционной деятельности и возможностях сервиса One Stop Shop. Также будут рассмотрены государственные льготы, налоговые преференции, правовые аспекты и требования к ведению бизнеса в стране.
Отдельное внимание уделят вопросам операционных расходов, найма сотрудников, офисной инфраструктуры и другим факторам, влияющим на стоимость ведения бизнеса в Узбекистане.