17-sentyabr kuni Hilton Tashkent City mehmonxonasida Cbonds kompaniyasi tomonidan “O‘zbekiston Respublikasi kapital bozori” nomli VIII xalqaro anjuman o‘tkaziladi.
Anjumanda davlat organlari vakillari, emitentlar, investorlar, banklar, investitsiya kompaniyalari, xalqaro moliya tashkilotlari va bozorning boshqa ishtirokchilari jam bo‘ladi. Asosiy e’tibor tartibga solishdagi o‘zgarishlar, qarz bozorini rivojlantirish, xorijiy sarmoyalarni jalb qilish, sekuritizatsiya, islom moliyasi, aktivlarni tokenizatsiya qilish va raqamli moliyaviy vositalarga qaratiladi.
Ma’ruzachilar orasida Cbonds asoschisi Sergey Lyalin, Cbonds’ning Rossiya, MDH va Xitoy bo‘yicha qarz bozorlari bo‘limi rahbari Aleksandr Budarin, ALKES boshqaruvchi direktori Odil Musayev, Markaziy Osiyo Fintex assotsiatsiyasi raisi Otabek Nosirov hamda TBC Bank boshqaruvchi direktori Otar Sharikadze bor.
O‘zbekiston rezidentlari uchun ishtirok etish narxi — 2 mln 900 ming so‘m. 17-avgustgacha ro‘yxatdan o‘tganda imtiyozli narx — 2 mln 465 ming so‘m amal qiladi.

17 сентября в Hilton Tashkent City пройдет VIII Международная конференция «Рынок капитала Республики Узбекистан», организованная компанией Cbonds.
Конференция объединит представителей государственных органов, эмитентов, инвесторов, банков, инвестиционных компаний, международных финансовых организаций и других участников рынка. В центре внимания — изменения в регулировании, развитие долгового рынка, привлечение иностранного капитала, секьюритизация, исламские финансы, токенизация активов и цифровые финансовые инструменты.
В числе спикеров — основатель Cbonds Сергей Лялин, руководитель отдела долговых рынков России, СНГ и Китая Cbonds Александр Бударин, управляющий директор ALKES Одил Мусаев, председатель Центрально-Азиатской Финтех Ассоциации Отабек Насиров и управляющий директор TBC Bank Отар Шарикадзе.
Стоимость участия для резидентов Узбекистана — 2 млн 900 тыс. сумов. При регистрации до 17 августа действует льготная стоимость — 2 млн 465 тыс. сумов.