2−4-sentyabr kunlari Toshkentda Ipak yo‘li nomli Xitoy mahsulotlarining 9-ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi. Tadbir Central Asia Exhibition Center (CAEx) majmuasida o‘tkaziladi. Ko‘rgazmada Xitoydan 200 ga yaqin korxona ishtirok etishi kutilmoqda. U O‘zbekiston va Xitoy tadbirkorlari o‘rtasida savdo va sarmoyaviy aloqalarni rivojlantirish, hamkorlar izlash hamda yangi ishbilarmonlik aloqalarini o‘rnatish uchun platforma vazifasini o‘taydi.
Asosiy yo‘nalishlar qatoridan intellektual ishlab chiqarish va raqamli texnologiyalar, yashil energetika va energiya tejamkorligi, qishloq xo‘jaligi va agrotexnika, qurilish materiallari va muhandislik uskunalari, tibbiyot texnikasi va sog‘liqni saqlash, avtomobil ehtiyot qismlari, yengil va to‘qimachilik sanoati, shuningdek, iste’mol tovarlari o‘rin olgan.
Ko‘rgazma doirasida, shuningdek, B2B-uchrashuvlar, soha forumlari va ixtisoslashtirilgan taqdimotlar ham bo‘lib o‘tadi. Qo‘shimcha ma’lumot uchun telefon: +998 78 150 60 06.

Со 2 по 4 сентября в Ташкенте пройдет 9-я выставка китайских товаров «Шелковый путь». Мероприятие состоится в Central Asia Exhibition Center (CAEx). Ожидается участие около 200 предприятий из Китая. Выставка станет площадкой для развития торговых и инвестиционных связей, поиска партнеров и установления новых деловых контактов между предпринимателями Узбекистана и Китая.
Среди основных направлений — интеллектуальное производство и цифровые технологии, зеленая энергетика и энергосбережение, сельское хозяйство и агротехника, строительные материалы и инженерное оборудование, медицинская техника и здравоохранение, автомобильные запчасти, легкая и текстильная промышленность, а также потребительские товары.
В рамках выставки также пройдут B2B-встречи, отраслевые форумы и специализированные презентации. Дополнительная информация по телефону: +998 78 150 60 06.