“AWS GameDay” doirasida Toshkentda ishlarning jamoaviy tahlili bo‘lib o‘tadi, deya xabar bermoqda “AWS User Group Tashkent” matbuot xizmati.
Tadbirda ishtirokchilar Amazon EC2, AWS Fargate, AWS Lambda va Amazon DynamoDB kabi xizmatlarning ishlashi bilan tanishadilar.
O‘yinga asoslangan ta’lim modelidan foydalanib, tashkilotchilar “Amazon” veb-xizmatlaridan foydalanishning turli usullari haqida gaplashadilar.
Shuningdek, “AWS GameDay” doirasida ishtirokchilar o‘zlarining texnik direktori uchun mikroservislar to‘plamini ishga tushiradigan Unicorn Rentals xodimlari rolini o‘ynaydilar.
Shuningdek, ular xizmatlardan foydalanish va xavfsizlik masalalariga javob berish orqali ball oladi.
Ma’ruzachilar AWS yechimlari bo‘yicha katta me’morlar Egor Miasnikov va Igor Sharfmesser, shuningdek, AWS hisob menejeri Almas Moldakanov bo‘ladi.
Keys chempionati 28-oktabr kuni C-Space Yunusobodda soat 11:00da boshlanadi.
Unda ishtirok etish bepul bo‘lib, buning uchun 28-oktabrgacha havola orqali ro‘yxatdan o‘tish kerak.
Jamoani ro‘yxatdan o‘tkazishda har bir ishtirokchi alohida ro‘yxatdan o‘tishi kerak. Bundan tashqari, bitta jamoadagi ishtirokchilar soni besh kishidan oshmasligi kerak.
Avvalroq “Spot” 24-oktabr kuni “IT Park” Toshkent filialida dasturchilar uchun amaliy mahorat darsi bo‘lib o‘tishi haqida yozgandi.

В Ташкенте пройдет командный разбор кейсов в рамках AWS GameDay, сообщает пресс-служба AWS User Group Tashkent.
На мероприятии участники познакомятся с работой таких сервисов, как Amazon EC2, AWS Fargate, AWS Lambda и Amazon DynamoDB. С помощью игровой модели обучения организаторы расскажут о различных способах использования сервисов Amazon Web Services.
Также в рамках AWS GameDay участники примерят на себя роль сотрудников Unicorn Rentals, которым предстоит запустить набор микросервисов для своего технического директора. Также они будут зарабатывать баллы, применяя сервисы и реагируя на вопросы, связанные с безопасностью.
В качестве спикеров выступят старшие архитекторы решений AWS Егор Миасников и Игорь Шарфмессер, а также аккаунт-менеджер AWS Алмас Молдаканов.
Кейс-чемпионат пройдет 28 октября в C-Space Yunusabad, начало — в 11:00. Участие бесплатное. Требуется регистрация по ссылке.
При регистрации команды каждому участнику нужно зарегистрироваться в индивидуальном порядке. К тому же, число участников в одной команде не должно превышать пять человек.