HONOR O‘zbekiston aholisi orasida o‘ziga xos ovozni topish maqsadida HONOR OVOZI loyihasining ikkinchi bosqichini boshladi. Tanlov doirasida O‘zbekistonning barcha fuqarolari 2023-yil 9-oktabrdan 25-oktabrgacha loyihada ishtirok etish va brendning “ovozli elchisi” bo‘lish imkoniyatiga ega bo‘ldi — g‘olibning ovozi HONOR brendining O’zbekistondagi reklama roliklari yakunida va marketing materiallari yangraydi.
25-oktabrdan 29-oktabrgacha mustaqil HONOR hakamlar haʼyati “Go beyond HONOR” iborasi aytilgan 10 000 dan ortiq ovoz namunalarini tinglab chiqdi. Hakamlar hay’ati a’zolari kompaniya nomining to‘g‘ri talaffuzi, ovozning ifodaliligi, tembri, shuningdek, ishtirokchilarning xarizmasi va artikulyatsiyasining ravshanligini baholadilar. Natijada 30 nafar finalchi tanlab olindi, ulardan biriga ommaviy ovoz berish natijalariga ko‘ra butun oila uchun HONOR gadjetlari to‘plami: to‘rtta smartfon, noutbuk va simsiz naushniklar taqdim etiladi. Bundan tashqari, g‘olib mamlakatda keng taniladi.
Loyihaning ikkinchi bosqichida o‘zbekistonliklar 2023-yil 30-oktabrdan 5-noyabrgacha o‘zlari yoqtirgan ishtirokchiga ovoz berish orqali g‘olibni aniqlashlari mumkin. Saylovchilarga tanlov sahifasida finalchilarning audioyozuvlarini diqqat bilan tinglash, so‘ngra ovozi eng noyob eshitilgan nomzodning yozuvini tanlash taklif etiladi.
2023-yil 6-noyabrda ovoz berish natijalari sarhisob qilinadi va e’lon qilinadi. HONOR OVOZI loyihasi natijalaridan birinchi bo‘lib xabardor bo‘lish uchun foydalanuvchilar Instagram'dagi rasmiy brend sahifasiga obuna bo‘lishlari yoki hihonor.com rasmiy saytidagi yangiliklarni kuzatib borishlari mumkin.

Компания HONOR начала второй этап проекта HONOR OVOZI по поиску уникального голоса среди населения Узбекистана. В рамках конкурса все граждане Узбекистана имели возможность принять участие в проекте в период с 9 по 25 октября 2023 года и стать «голосовым послом» бренда — голос победителя будет звучать в конце рекламных видео и маркетинговых материалах HONOR в стране.
С 25 по 29 октября независимое жюри HONOR прослушало более 10 000 голосовых образцов с фразой «Go beyond HONOR». Члены жюри оценивали правильное произношение названия компании, выразительность голоса, его тембр, а также харизматичность и четкость артикуляции конкурсантов. В итоге были отобраны 30 финалистов, один из которых по итогам народного голосования получит комплект гаджетов HONOR для всей семьи: четыре смартфона, ноутбук и беспроводные наушники. Кроме того, победитель обретет широкую известность в стране.
В ходе второго этапа проекта узбекистанцы могут выбрать победителя с 30 октября по 5 ноября 2023 года, отдав свой голос за понравившегося участника. Голосующим предлагается внимательно прослушать аудиозаписи финалистов на конкурсной странице, а далее выбрать запись того кандидата, чей голос покажется наиболее уникальным.
Подведение итогов и объявление результатов народного голосования состоится 6 ноября 2023 года. Чтобы узнать об итогах проекта HONOR OVOZI первыми, , пользователи могут подписаться на официальную страницу бренда в Instagram или отслеживать новости на официальном сайте hihonor.com.