7-may kuni Toshkentdagi C-Space Yunusobod makonida Lovable Founder Series uchrashuvi bo‘lib o‘tadi.
Lovable — bu vayb-koding platformasi bo‘lib, uning atrofida dasturchilar va startapchilar uchun bir qator oflayn uchrashuvlar shakllanadi. Bunday tadbirlar turli mamlakatlarda o‘tkazilib, tajriba darajasi turlicha bo‘lgan — endi boshlovchilardan tortib tajribali mutaxassislargacha bo‘lgan ishtirokchilarni birlashtiradi.
Uchrashuv formati loyihalar ustida norasmiy muhitda birgalikda ishlashni nazarda tutadi. Ishtirokchilar o‘z g‘oyalari bilan kelib, uni sinab ko‘rishlari, takomillashtirishlari va shu jarayonning o‘zida boshqa qatnashchilar bilan muhokama qilishlari mumkin.
Uchrashuv davomida loyihaning demosini ko‘rsatish, fikr-mulohazalar olish va boshqa ishtirokchilar bilan tajriba almashish imkoniyati bo‘ladi. Shuningdek, tashkilotchilar loyihalarni boshlash uchun kreditlar ham taqdim etadi.
Tadbir soat 16:00 dan 19:00 gacha davom etadi. Ishtirok etish bepul, buning uchun havola orqali oldindan ro‘yxatdan o‘tish kerak.

7 мая в Ташкенте пройдет встреча Lovable Founder Series в пространстве C-Space Yunusabad.
Lovable — платформа для вайб-кодинга шведского ИИ-стартапа, ставшего одним из самых быстрорастущих в истории. Компания создала инструмент искусственного интеллекта, который дает миллионам обычных пользователей возможность мгновенно превращать идеи в полноценные сайты, приложения и другие онлайн-проекты.
Founder Series — это серия международных практических митапов и хакатонов, организованных платформой Lovable. Эти мероприятия ориентированы как на начинающих, так и на опытных предпринимателей и призваны помочь создателям превратить идеи в работающее программное обеспечение с помощью ИИ-генерации кода от Lovable.
Формат встречи предполагает совместную работу над проектами в неформальной обстановке. Участники могут прийти со своей идеей, протестировать ее, доработать и обсудить с другими участниками прямо в процессе.
Во время встречи можно будет показать демо, получить обратную связь и обменяться опытом с другими участниками. Организаторы также предоставят кредиты для старта проектов.
Мероприятие пройдет с 16:00 до 19:00. Участие бесплатное, при условии предварительной регистрации по ссылке.