20-may kuni IT Alliance assotsiatsiyasi Toshkentda Sun’iy intellekt: biznes o‘sishining vositasimi yoki so‘nggi tahdid mavzusida biznes-nonushta o‘tkazadi.
Tadbirda Sensorika kompaniyasi bosh direktori Norbek Arziyev spiker sifatida ishtirok etadi. Uchrashuv davomida qatnashchilar sun’iy intellektning savdo, tahlil, xavfsizlik, mijozlarga xizmat ko‘rsatish va biznes jarayonlarini boshqarishdagi amaliy qo‘llanishini muhokama qiladilar.
AI-texnologiyalarni joriy etish bilan bog‘liq xatarlarga, jumladan, ma’lumotlar xavfsizligi, AI-tizimlardagi nosozliklar, biznesning avtomatlashtirishga qaramligi va nazorat masalalariga alohida e’tibor qaratiladi.
Shuningdek, ishtirokchilar yaqin yillarda sun’iy intellektga asoslangan qanday yechimlar bozorni belgilab berishi hamda kompaniyalar yangi texnologiyalarni qanday qilib samarali va xavfsiz joriy etishi mumkinligi haqida fikr almashadilar.

20 мая Ассоциация IT Alliance проведет в Ташкенте бизнес-завтрак на тему «Искусственный интеллект: инструмент для роста бизнеса или последняя угроза?».
Спикером выступит генеральный директор Sensorika Норбек Арзиев. Во время встречи участники обсудят практическое применение искусственного интеллекта в продажах, аналитике, безопасности, клиентском сервисе и управлении бизнес-процессами.
Отдельное внимание будет уделено рискам внедрения AI-технологий: безопасности данных, ошибкам AI-систем, зависимости бизнеса от автоматизации и вопросам контроля.
Также участники обсудят, какие решения на базе искусственного интеллекта будут определять рынок в ближайшие годы и как компаниям внедрять новые технологии эффективно и безопасно.