1-iyun kuni Big Sky Capital kompaniyasi Founders Hub Uzbekistan bilan hamkorlikda Toshkentda startap asoschilari uchun “Investorlar aslida nimani izlaydi?” mavzusida uchrashuv o‘tkazadi. Unda Big Sky Capital bosh hamkori Jan Karsibayev spiker sifatida so‘zga chiqadi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilar investorlar rivojlanishning dastlabki bosqichlarida jamoalar, mahsulotlar va kompaniyalarni qanday baholashini, shuningdek, nima uchun ko‘plab startaplar mijozlarning haqiqiy ehtiyojlariga emas, balki investorlarning umidlariga asoslanib qurilayotganini muhokama qiladilar.
Dasturdan panel munozarasi, ochiq savol-javoblar sessiyasi, shuningdek, investor bilan bevosita muloqot qilish hamda investitsiyaviy qarorlar qanday qabul qilinishini bilib olish imkoniyati o‘rin olgan.

1 июня Big Sky Capital совместно с Founders Hub Uzbekistan проведут в Ташкенте встречу для основателей стартапов на тему «Что на самом деле ищут инвесторы?».
Спикером выступит генеральный партнер Big Sky Capital Жан Карсыбаев.
Во время встречи участники обсудят, как инвесторы оценивают команды, продукты и компании на ранних стадиях развития, а также почему многие стартапы строятся вокруг ожиданий инвесторов, а не реальных потребностей клиентов.
В программе — панельная дискуссия, открытая сессия вопросов и ответов, а также возможность напрямую пообщаться с инвестором и узнать, как принимаются инвестиционные решения.