11-iyun kuni O‘zbekistonning Italiyadagi elchixonasi ikki mamlakat ishbilarmon doiralari o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy hamkorlikni rivojlantirishga bag‘ishlangan Italy Meets Uzbekistan nomli onlayn vebinar o‘tkazadi.
Tadbir doirasida Italiyaning Cassa Depositi e Prestiti davlat investitsiya banki tomonidan ishlab chiqilgan qo‘shma Italiya-O‘zbekiston raqamli platformasi taqdim etiladi. U kompaniyalarga potensial hamkorlarni topish, to‘g‘ridan-to‘g‘ri ishbilarmonlik aloqalarini o‘rnatish, biznes uchrashuvlarini tashkil etish va qo‘shma loyihalar bo‘yicha muzokaralar olib borish imkoniyatini beradi.
Shuningdek, ishtirokchilar loyihalarni moliyalashtirish va xalqaro hamkorlikni kengaytirish imkoniyatlari haqida ham bilib olishlari mumkin.

11 июня Посольство Узбекистана в Италии проведет онлайн вебинар Italy Meets Uzbekistan, посвященный развитию торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между деловыми кругами двух стран.
В рамках мероприятия будет представлена совместная итало-узбекская цифровая платформа, разработанная государственным инвестиционным банком Италии Cassa Depositi e Prestiti. Она позволит компаниям находить потенциальных партнеров, устанавливать прямые деловые контакты, организовывать деловые встречи и вести переговоры по совместным проектам.
Также участники смогут узнать о возможностях финансирования проектов и расширения международного сотрудничества.
Ожидается участие представителей Cassa Depositi e Prestiti, экспортно-кредитного агентства SACE, инвестиционного агентства SIMEST, бизнес-ассоциации Confindustria, Итальянского торгового агентства и около 200 итальянских компаний.