Kundalik onlayn platformasi foydalanuvchilar bilan muloqot qilish uchun oʻzining Telegram botini ishga tushirdi. Bu haqda Spotʼga platforma matbuot xizmati xabar berdi.
Bot (@Kundalik_support_bot) orqali siz tez-tez beriladigan savollarga javob olishingiz, odatiy muammolarga yechim topishingiz, taklif va mulohazalaringiz bilan boʻlishishingiz mumkin.
Xususan, botda obuna uchun toʻlov va kirishni tiklash haqida maʼlumotlar mavjud. Shuningdek, u qoʻllab-quvvatlash xizmatiga foydalanuvchi qoʻngʻiroqlari arxivini olishga yordam beradi.
Bundan tashqari, botda siz tegishli tugmani bosish orqali texnik yordamga xabar yozishingiz mumkin. Soʻrovlar birma-bir koʻrib chiqiladi, javob 24 soat ichida beriladi.
Kundalik jamoasi foydalanuvchilar uchun elektron pochta xabarlarini joʻnatish yoki telefon orqali call-markazga qoʻngʻiroq qilish imkoniyatiga ega boʻlmasdan turib, Telegram botini yaratdi, dedi Kundalik texnik qoʻllab-quvvatlash boʻlimi rahbari Xilola Izzatova.
“Telegram — Oʻzbekistonda koʻpchilikka tanish boʻlgan messenjer boʻlib, unda endi siz bir necha marta click orqali qoʻllab-quvvatlash xizmatiga soʻrov yuborishingiz, istalgan vaqtda javob olishingiz va olingan maʼlumotlarga qaytishingiz mumkin. Javoblar bazasi har doim smartfoningizdagi bot chatida boʻladi”, — deya qoʻshimcha qildi u.
Botda shuningdek, Kundalik veb-saytiga va boshqa ijtimoiy tarmoqlardagi platforma sahifalariga tez oʻtish uchun havolalar ham mavjud.

Онлайн-платформа Kundalik запустила собственный Telegram-бот для связи с пользователями. Об этом Spot сообщила пресс-служба платформы.
Бот доступен по адресу @Kundalik_support_bot. Через него можно получить ответы на часто задаваемые вопросы, найти решения типовых проблем, поделиться предложениями и замечаниями.
В частности, в боте доступна информация об оплате подписки и восстановлении доступа. Также он поможет получить архив обращений пользователя в службу поддержки.
Кроме того, через бот можно написать сообщение в техподдержку, нажав соответствующую кнопку. Запросы обрабатываются поочерёдно, ответ будет дан в течение суток.
Команда Kundalik создавала Telegram-бот, чтобы упростить обращение для пользователей без возможности отправить электронное письмо или позвонить в колл-центр по телефону, отметила руководительница техподдержки Kundalik Хилола Иззатова.
«Telegram — привычный для многих в Узбекистане мессенджер, в котором теперь можно в несколько кликов отправить запрос в службу поддержки, получить ответ и в любое время возвращаться к полученной информации. База ответов всегда будет в чате бота в вашем смартфоне», — добавила она.
Также в боте есть ссылки для быстрого перехода на сайт Kundalik и страницы платформы в других соцсетях. В том числе есть ссылка на канал YouTube с видеоинструкциями для пользователей.
Ранее Spot писал, что Kundalik устранила перебои из-за задержек с поставкой серверного оборудования.