12−14 may kunlari CAExda Uzbekistan Energy Week 2026 xalqaro energetika forumi bo‘lib o‘tadi, unda Yevroosiyo mamlakatlaridan energetika sohasi vakillari, xalqaro kompaniyalar, investorlar, regulyatorlar va ekspertlar ishtirok etadi.
Forum O‘zbekiston neft va gazi 28-xalqaro konferensiyasi, 6-O‘zbekiston xalqaro energetika konferensiyasi, shuningdek, tarmoq ko‘rgazmalari va ishbilarmonlik tadbirlarini o‘z ichiga oladi. Asosiy yo‘nalishlar qatoriga energetikani raqamlashtirish, qayta tiklanadigan energiya manbalarini rivojlantirish, uglevodorod kooperatsiyasi, energiya xavfsizligi, atom generatsiyasi va sohaga sun’iy intellekt texnologiyalarini joriy etish kiradi.
Dastur doirasida yalpi majlislar, strategik va texnik sessiyalar, B2B va G2B uchrashuvlari, kompaniyalar taqdimotlari hamda startaplar va yosh mutaxassislar uchun Youth Energy Section yoshlar seksiyasi o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Ma’ruzachilar va ishtirokchilar orasida O‘zbekiston Energetika vazirligi, Huawei, Masdar, Acwa Power, Honeywell, EDF, Rosatom, Butunjahon yadro assotsiatsiyasi, S&P Global va boshqa xalqaro tashkilot va kompaniyalar vakillari bor.
Tadbir O‘zbekiston Energetika vazirligi va “O‘zbekneftgaz” AJ ko‘magida o‘tkaziladi. Ishtirok etish uchun forum veb-saytida ro‘yxatdan o‘tish talab qilinadi.

С 12 по 14 мая в CAEx пройдет Международный энергетический форум Uzbekistan Energy Week 2026, который объединит представителей энергетической отрасли, международных компаний, инвесторов, регуляторов и экспертов из стран Евразии.
Форум включает 28-ю Международную конференцию «Нефть и газ Узбекистана», 6-ю Международную энергетическую конференцию Узбекистана, а также отраслевые выставки и деловые мероприятия. Среди ключевых направлений — цифровизация энергетики, развитие ВИЭ, углеводородная кооперация, энергетическая безопасность, атомная генерация и внедрение AI-технологий в отрасль.
В программе запланированы пленарные заседания, стратегические и технические сессии, B2B- и G2B-встречи, презентации компаний и молодежная секция Youth Energy Section для стартапов и молодых специалистов.
Среди спикеров и участников — представители Министерства энергетики Узбекистана, Huawei, Masdar, Acwa Power, Honeywell, EDF, Росатома, Всемирной ядерной ассоциации, S&P Global и других международных организаций и компаний.