3-iyun kuni BS/2 kompaniyasi Toshkentda bank sektori, fintex-kompaniyalar va texnologik hamkorlar vakillari uchun Banking Fusion Uzbekistan 2026 xalqaro forumini o‘tkazadi.
Tadbir sakkiz mamlakatdan bank top-menejerlari, moliya bozori ekspertlari va raqamli transformatsiya bo‘yicha mutaxassislarni bir yerga jamlaydi.
Dasturdan bank sohasida sun’iy intellekt, ma’lumotlar bilan ishlash, raqamli aktivlar, bank jarayonlarini avtomatlashtirish, to‘lov infratuzilmasi hamda zamonaviy texnologiyalarni joriy etish bo‘yicha amaliy keyslar o‘rin olgan.
Ishtirokchilarni ekspertlarning chiqishlari, panel munozaralari, yechimlar taqdimoti hamda mintaqada moliyaviy texnologiyalarni rivojlantirish bilan shug‘ullanuvchi kompaniyalar vakillari bilan tajriba almashish imkoniyati kutmoqda.

3 июня компания BS/2 проведет в Ташкенте международный форум Banking Fusion Uzbekistan 2026 для представителей банковского сектора, финтех-компаний и технологических партнеров.
Мероприятие объединит топ-менеджеров банков, экспертов финансового рынка и специалистов по цифровой трансформации из восьми стран.
В центре программы — искусственный интеллект в банкинге, работа с данными, цифровые активы, автоматизация банковских процессов, платежная инфраструктура и практические кейсы внедрения современных технологий.
Участников ждут экспертные выступления, панельные дискуссии, презентации решений и обмен опытом с представителями компаний, которые занимаются развитием финансовых технологий в регионе.