IT Park Uzbekistan axborot texnologiyalari va biznes xizmatlari autsorsingi sohasida faoliyat yurituvchi hamda Saudiya Arabistoni bozoriga chiqishdan manfaatdor bo‘lgan kompaniyalar uchun arizalar qabul qilishni e’lon qildi.
Dastur ishtirokchilariga Saudiya kompaniyalari bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga yordam beriladi, korporativ va davlat sektorlaridagi potensial buyurtmachilar bilan tanishtiriladi hamda mintaqada biznes yuritish imkoniyatlari haqida so‘zlab beriladi.
Bundan tashqari, saralashdan o‘tgan kompaniyalar Saudiya Arabistoniga bo‘lajak biznes-missiyalarda ishtirok etish va potensial hamkorlar bilan yuzma-yuz uchrashuvlar o‘tkazish imkoniyatini qo‘lga kiritishi mumkin.

IT Park Uzbekistan открыл прием заявок для компаний, работающих в сфере аутсорсинга информационных технологий и бизнес-услуг, заинтересованных в выходе на рынок Саудовской Аравии.
Участникам программы помогут наладить сотрудничество с саудовскими компаниями, познакомят с потенциальными заказчиками из корпоративного и государственного секторов, а также расскажут о возможностях ведения бизнеса в регионе.
Кроме того, компании, прошедшие отбор, могут получить возможность принять участие в будущих бизнес-миссиях в Саудовскую Аравию и провести очные встречи с потенциальными партнерами.