Yangi filialning ishga tushirilishi ortida ishonch infratuzilmasini yaratish g‘oyasi yotibdi. “Yagona darcha” formati bu murakkab sohani hatto boshlovchilar uchun ham tushunarli qiladi. Asterium yordamida foydalanuvchilar tranzaksiyalar xavfsizligi, shaffof kurs va yuridik himoyaga ega bo‘lib, kripto-aktivlar bilan ishlashni boshlashdagi har qanday to‘siqlardan xalos bo‘ladi.
asterium, reklama
Yangi makonda mijozlarga premium darajadagi xizmatlar taqdim etiladi:
• naqd pulni kripto-aktivlarga qonuniy ayirboshlash va aksincha. Platforma xalqaro likvidlik standartlariga kirishni ta’minlab, hisob-kitoblarning aniqligi va mablag‘laringizning to‘liq himoyasini kafolatlaydi;
• HUMO tokenini nol komissiya bilan xarid qilish — yangi filialga tashrif buyuruvchilar uchun eksklyuziv shart;
• konserj xizmati orqali kriptokarta rasmiylashtirish, xab menejerlari ro‘yxatdan o‘tishdan tortib to hamyonni sozlashgacha bo‘lgan barcha texnik jarayonlarni o‘z zimmalariga oladi.
“Kripto-aktivlar bozori yetuklik bosqichiga qadam qo‘ydi. Bugungi kunda eng asosiysi — bu shaffoflik, regulyator talablariga muvofiqlik va foydalanuvchi tajribasining sifati. Biz innovatsiyalar tushunarli o‘yin qoidalari bilan uyg‘unlashgan, kripto-aktivlar esa ham oddiy foydalanuvchi, ham biznes uchun moliyaviy hayotning qulay va ajralmas qismiga aylanadigan makon yaratmoqdamiz”, — ta’kidlaydi Asterium bosh direktori Komilxo‘ja Sultonov.
Oflayn xabning taqdimoti premium netvorking formatida bo‘lib o‘tdi: musiqa, furshet va erkin muloqot biznes yetakchilari, taniqli jurnalistlar, inflyuyenserlar va loyihaning asosiy hamkorlarini bir joyga jamladi. Shveysariyaning Swatch brendi tomonidan o‘tkazilgan maxsus yutuqli o‘yin kechaga o‘zgacha dinamika bag‘ishladi, buning natijasida mehmonlar tadbirdan nafaqat yorqin taassurotlar, balki zamonaviy soatlar bilan qaytishdi.
Filialning ochilishi doirasida Asterium tokenlashtirilgan oltin — Aurum (AUZ) ni taqdim etdi. Har bir AUZ tokeni 1:1 nisbatda 999,9 probali jismoniy oltin bilan 100% ta’minlangan. Loyihaning oltin zaxirasi regulyatorning qat’iy nazorati ostida bankda saqlanadi.
Oltin quymalar yoki bank mahsulotlarini sotib olishdan farqli o‘laroq, bu yerda saqlash, haqiqiylikni tekshirish yoki yashirin komissiyalar haqida o‘ylashning hojati yo‘q — investitsiya qilishni tom ma’noda 0,01 grammdan boshlash mumkin. Aktivni istalgan vaqtda sotib olish yoki sotish imkoni mavjud bo‘lib, barcha amaliyotlar Mirasmanda blokcheynida shaffof tarzda qayd etiladi. Xohishga ko‘ra, yig‘ilgan tokenlarni haqiqiy oltin quymasiga almashtirish ham mumkin. AUZ tez orada o‘z mablag‘larini barqaror aktivda saqlashni va shu bilan birga zamonaviy moliyaviy imkoniyatlardan foydalanishni istaganlar uchun eng qulay va daromadli moliyaviy vositalardan biriga aylanadi.
Tadbirning innovatsion estetikasini kechaning rasmiy hamkori — Porsche brendi qo‘llab-quvvatladi. Maydonchada namoyish etilgan Porsche Taycan elektromobili kompaniya falsafasining mukammal vizual metaforasiga aylandi: murosasiz tezlik, ekologik tozalik va kelajak texnologiyalari. Taqdimot mehmonlari o‘rtasida eksklyuziv test-drayv ham o‘ynaldi, bu esa yangi makonning yuksak maqomini yanada ta’kidladi. Taniqli media shaxslari lyuks va zamonaviy moliyaning ushbu simbioziga birinchilardan bo‘lib baho berdi.
“Toshkentda mutlaqo jahon darajasidagi fintex loyihalar paydo bo‘layotganini ko‘rish juda ajoyib. Men uchun kripto-aktivlar — bu, birinchi navbatda, sayohatlardagi erkinlik va qulaylik. Chiroyli ofisga keldingiz, sizga kriptokarta ochishga yordam berishdi, qahva ichdingiz va har qanday safarga tayyorsiz. Kelajak texnologiyalari o‘z uyimizdayoq shunchalik oson erishiladigan bo‘lib borayotgani quvonarli” — deya o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi yulduzli mehmonlardan biri Mariam Tillyayeva.
Asterium — bu ishonchli yuridik kafolatlarga ega premium-xizmat. Flagman xabining eshiklari har bir kishi uchun ochiq. Premium darajadagi xizmatni baholash, ilk tokenlarni xarid qilish yoki kriptokarta rasmiylashtirish uchun har kuni quyidagi manzilga tashrif buyurish mumkin: Shayxontohur tumani, Zargar ko‘chasi, 3-uy.
Asterium O‘zbekiston qonunchiligi va xalqaro komplayens (KYC/AML) standartlariga qat’iy muvofiq ravishda ishlaydi. Kompaniya faoliyati O‘zbekiston Istiqbolli loyihalar milliy agentligi (NAPP / ILMA) litsenziyasi va nazorati ostida amalga oshiriladi. Mijozlar uchun bu mutlaq shaffoflikni, har bir bitimning yuridik himoyasini va yirik operatsiyalarni xavfsiz amalga oshirish imkoniyatini anglatadi.

В деловом центре Tashkent City появился новый центр притяжения — флагманский офис криптоэкосистемы Asterium. Компания меняет правила игры на рынке финтеха, создавая понятную и безопасную инфраструктуру, которая делает вход в криптоэкономику доступным для широкой аудитории.
За запуском нового филиала стоит создание инфраструктуры доверия нового поколения. Формат «единого окна» делает сложную сферу понятной даже для новичков. Благодаря Asterium пользователи получают безопасность сделок, прозрачный курс и юридическую защиту, избавляясь от любых барьеров на старте работы с крипто-активами.
В новом пространстве клиентам доступен премиальный сервис:
- легальный обмен наличных на крипто-активы и обратно. Платформа обеспечивает доступ к международным стандартам ликвидности, гарантируя точность расчетов и полную защиту средств;
- покупка токена HUMO с нулевой комиссией — эксклюзивное условие для посетителей филиала;
- оформление криптокарты через консьерж-сервис. Менеджеры хаба берут на себя всю техническую рутину — от регистрации до настройки кошелька.
«Рынок крипто-активов вступил в фазу зрелости. Сегодня главное — это прозрачность, соответствие регуляторным требованиям и качество пользовательского опыта. Мы создаем пространство, в котором инновации сочетаются с понятными правилами игры, а крипто-активы становятся удобной и полноценной частью финансовой жизни как обычного пользователя, так и бизнеса», — отмечает генеральный директор Asterium Комилходжа Султонов.
Презентация офлайн-хаба прошла в формате премиального нетворкинга — стильная музыка, фуршет и непринужденное общение объединили экспертов бизнеса, известных журналистов, инфлюенсеров и ключевых партнеров проекта. Динамику вечеру добавил специальный розыгрыш от швейцарского бренда Swatch, благодаря которому гости уходили не только с яркими впечатлениями от торжества, но и стильными часами.
В рамках открытия филиала Asterium представил токенизированное золото Aurum (AUZ). Каждый токен AUZ на 100% обеспечен физическим золотом 999,9 пробы в соотношении 1:1. Золотой резерв проекта хранится в банке под строгим контролем регулятора.
В отличие от покупки слитков или банковских продуктов, здесь не нужно думать о хранении, проверке подлинности или скрытых комиссиях — можно начать инвестировать буквально с 0,01 грамма. Купить или продать актив можно также в любое время, а все операции прозрачно фиксируются в блокчейне Mirasmanda. При желании токены можно обменять на реальный золотой слиток. AUZ в скором времени станет одним из самых удобных и выгодных финансовых инструментов для тех, кто хочет сохранить деньги в стабильном активе и при этом использовать передовые финансовые возможности.
Инновационную эстетику мероприятия поддержал официальный партнер вечера — бренд Porsche. Выставленный на площадке электрокар Porsche Taycan стал оптимальной визуальной метафорой философии компании — бескомпромиссная скорость, экологичность и технологии будущего. Среди гостей презентации также разыграли эксклюзивный тест-драйв, что подчеркнуло высокий статус нового пространства. Известные медийные лица оценили этот симбиоз люкса и современных финансов.
«Очень круто видеть, как в Ташкенте появляются финтех-проекты абсолютно мирового уровня. Для меня крипто-активы — это, в первую очередь, свобода и удобство в путешествиях. Пришел в красивый офис, тебе помогли открыть криптокарту, выпил кофе и ты готов к любым поездкам. Здорово, что технологии будущего становятся такими доступными прямо у нас дома», — поделилась впечатлениями звездный блогер Марьям Тилляева.
Asterium — это премиальный сервис с надежными юридическими гарантиями. Двери флагманского хаба открыты для каждого. Оценить премиальный уровень сервиса, купить первые токены или оформить криптокарту можно ежедневно по адресу: Шайхантахурский р-н, ул. Заргар, д. 3.
Важно: Asterium работает в строгом соответствии с законодательством Республики Узбекистан и международными стандартами комплаенса (KYC/AML). Для клиентов это означает абсолютную прозрачность, юридическую защиту каждой сделки и возможность безопасно проводить крупные операции.