“Wildberries” va “O‘zto‘qimachiliksanoat” to‘qimachilik korxonalari uchun qo‘shma o‘quv loyihasi boshlanganini ma’lum qildi. Bu haqda marketpleys matbuot xizmati xabar berdi.
Tashabbus platforma va o‘zbekistonlik tadbirkor hamda ishlab chiqaruvchilar o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha bosh rejaning bir qismi hisoblanadi.
Loyiha doirasida kompaniya biznes maktabi ekspertlari Emilia Frank va Pavel Inchin to‘rtta shaharda bir qator oflayn seminarlar o‘tkazishadi.
Xususan, 4−5-oktabr kunlari Toshkentda, 6-oktabrda Namanganda, 7-oktabrda Farg‘onada, 8-oktabrda Andijonda tadbirlar bo‘lib o‘tadi. Ma’ruzachilar brendni onlayn segmentga olib chiqish va bozor joylashgan barcha mamlakatlarda sotuvlarni yo‘lga qo‘yish haqida gapiradi.

Wildberries и «Узтекстильпром» анонсировали запуск совместного обучающего проекта для текстильных предприятий. Об этом сообщила пресс-служба маркетплейса.
Инициатива входит в общий план развития сотрудничества платформы с узбекистанскими предпринимателями и производителей. Эксперты бизнес-школы Wildberries Эмилия Франк и Павел Инчин проведут серию офлайн-семинаров в четырёх городах.
Встречи в Ташкенте пройдут 4−5 октября, в Намангане — 6 октября, в Фергане — 7 октября, в Андижане — 8 октября. Спикеры расскажут о выводе бренда в онлайн-сегмент и о запуске продаж во всех странах, где работает маркетплейс.