Elektriklar kemasozlik zavodidagi 139 ta bo‘sh ish o‘rniga ariza topshirishlari mumkin. Eng kam ish haqi $1720 ni tashkil etadi.
Nomzodlar 22−35 yosh oralig‘ida, bir yildan ortiq ish tajribasiga ega hamda sudlanmagan bo‘lishi kerak.
Shu bilan birga, elektr energetika, elektr texnikasi, elektr mexanika va elektr texnologiyalari yo‘nalishlaridan birida bakalavr yoki undan yuqori darajadagi diplomga ega bo‘lish talab etiladi.
Tanlov 4−7-aprel kunlari “Samsung” zavodi vakillari tomonidan o‘tkaziladi. Imtihondan muvaffaqiyatli o‘tgan dastlabki 40 nafar nomzod joriy yilning iyun oyida Koreyaga jo‘natiladi.
Nomzodlar “Telegram"dagi @Koreyada_vakansiya manziliga o‘zlarining diplom ma’lumotlarini yuborishlari kerak.
Agentlik ish shartlari va xarajatlar borasida “Workmall” kompaniyasining 71−200−86−00 telefon raqamlariga bog‘lanishni so‘ragan.
Shuningdek, Namangan filialiga 90−273−93−93 raqamlari, Buxoro filiali — 95−158−86−16, Jizzax filiali — 94−828−05−25, Farg‘ona filiali — 50−500−12−34 orqali murojaat qilish mumkin.
Avvalroq o‘zbekistonlik avtobus haydovchilari Germaniyaga ishga qabul qilinayotgani haqida xabar berilgandi. Nomzodlar BC haydovchilik guvohnomasi hamda nemis tilidan xalqaro sertifikatga ega bo‘lishlari kerak.

Частное агентство занятости Workmall объявило набор электриков на трудоустройство в южнокорейскую судостроительную компанию Samsung Heavy Industries, сообщила пресс-служба Агентство миграции.
Всего доступно 139 вакансий, а минимальная заработная плата начинается от $1720.
Требования к кандидатам:
- диплом степени бакалавра или выше в сферах электроэнергетики, электротехники, электромеханики и электротехнологий;
- возраст — от 22 до 35 лет;
- опыт работы свыше 1 года;
- отсутствие судимости.
Конкурс будет проводиться с 4 по 7 апреля представителями Samsung. Первые 40 кандидатов, успешно сдавших экзамен, отправятся в июне в Южную Корею. Для участия кандидатам необходимо направить информацию о своем дипломе в Telegram-бот @Koreyada_vakansiya.
По условиям работы и другим вопросам можно обратиться в компанию Workmall по номеру 71−200−86−00. Для Наманганского филиала — 90−273−93−93, Бухарского филиала — 95−158−86−16, Джизакского филиала — 94−828−05−25, Ферганского филиала — 50−500−12−34.
В декабре Агентство миграции договорилось с представителями Samsung Heavy Industries о приеме на работу до 800 квалифицированных специалистов из Узбекистана. Поездки в Южную Корею будут осуществляться на основе многократной визы Е-7 сроком до трех лет.