Tadbir Italiyaning oliy modasi va zamonaviy Toshkentni birlashtirib, poytaxtni madaniy muloqot va ilhom makoniga aylantiradi.
Tabrik so‘zida Click bosh direktori Ulug‘bek Rustamov quyidagilarni ta’kidladi:
“Biz Click’da bunday loyihalarni qo‘llab-quvvatlay olishimizdan faxrlanamiz. Zero, ular nafaqat moda va san’atni, balki mamlakatlarimiz madaniyatini ham birlashtiradi. Shuningdek, ilhom va hamkorlik uchun maydon yaratadi. Click har doim texnologiyalarda peshqadam bo‘lgan, ammo biz uchun oldinga intilish — odamlar hayotini yorqinroq va mazmunliroq qiladigan hamma narsani qo‘llab-quvvatlash muhim: musiqa, moda, san’at. Chunki odamlar o‘rtasidagi haqiqiy bog‘liqlik aynan shunda tug‘iladi”.
Alta Moda Italiana a Tashkent doirasida moda namoyishlari, ko‘rgazma, art-performans tableau vivant bo‘lib o‘tadi. Ishtirokchilar orasida Gilermo Mariotto, Saman Loyra, Francheska Liberatore, Federika Fusko, Gianpaolo Zuccarello, Antonio Marino, shuningdek, Modateca Deanna bilan birgalikda Kostyum va moda akademiyasi bor.
O‘zbekistonlik iste’dodlarga ham alohida e’tibor qaratildi: dizayner AzukarMoreno Click’ning mahalliy moda sanoatini rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlash missiyasini aks ettiruvchi to‘plamini taqdim etadi.
Alta Moda Italiana a Tashkent 11 oktabrgacha davom etadi va Italiya hamda O‘zbekistonni birlashtiruvchi madaniy muloqot ramziga aylanishga va’da beradi.
Bundan tashqari, tadbir doirasida ramziy obrazlar ko‘rgazmasi ham o‘tkazilmoqda. Ko‘rgazmada jahon modasi va kinosi tarixiga kirgan liboslar namoyish etilmoqda.

Событие объединяет итальянскую высокую моду и современный Ташкент, превращая столицу в пространство культурного диалога и вдохновения.
alta moda italia, click, реклама
В приветственном слове генеральный директор Click Улугбек Рустамов отметил:
«Мы в Click гордимся тем, что можем поддерживать такие проекты. Ведь они объединяют не только моду и искусство, но и культуры наших стран. А также создают пространство для вдохновения и сотрудничества. Click всегда был первопроходцем в технологиях, но для нас важно идти дальше — поддерживать все, что делает жизнь людей ярче и осмысленнее: музыку, моду, искусство. Потому что именно в этом рождается настоящая связь между людьми».
В рамках Alta Moda Italiana a Tashkent пройдут модные показы, выставка, арт-перформанс tableau vivant. Среди участников:
• Гильермо Мариотто;
• Саман Лойра;
• Франческа Либераторе;
• Федерика Фуско;
• Джанпаоло Дзуккарелло;
• Антонио Марино;
• Академия костюма и моды совместно с Modateca Deanna.
Особое внимание уделено и узбекским талантам: дизайнер AzukarMoreno представит коллекцию, отражающую миссию Click — поддерживать развитие местной модной индустрии.
Alta Moda Italiana a Tashkent продлится до 11 октября и обещает стать символом культурного диалога, объединяющего Италию и Узбекистан.
Кроме того, в рамках мероприятия проходит выставка культовых образов. На выставке представлены наряды, которые вошли в историю мировой моды и кино.