O‘zbekistonning sog‘lom turmush tarziga (wellness) yo‘naltirilgan turar joy loyihasi bo‘lgan Tashwell, shahar hayotining barcha afzalliklarini markazga olgan yangi aksiyasini e’lon qildi. “Uyim Toshkentda, hayot markazida” shiori ostida hayotga tatbiq etilayotgan ushbu aksiya, poytaxt markazidagi nufuzli hayotni qulay to‘lov shartlari bilan bog‘lamoqda. Koç Construction kafolati ostida ishlab chiqilgan loyiha, ham shahar markazida yashashni istaganlar, ham istiqbolli investitsiya qidirayotganlar uchun kuchli muqobil bo‘lib xizmat qiladi.
Markazda bo‘lish imtiyozi
Toshkentning eng markaziy hududlaridan biri — Yakkasaroy tumanida joylashgan Tashwell zamonaviy shahar hayoti dinamikasini sog‘lom yashash konsepsiyasi bilan uyg‘unlashtiradi. Loyiha biznes markazlari, ijtimoiy obyektlar, transport va kundalik hayotning barcha qulayliklariga yaqinligi bilan o‘z rezidentlariga hayot markazida bo‘lish imtiyozini beradi. Tashwell metrogacha ikki daqiqali piyoda yo‘l, Amir Temur xiyobonigacha besh daqiqa va aeroportgacha atigi uch daqiqali masofa bilan o‘ta qulay joylashuvga ega.
Oilalar uchun hamyonbop uy, investorlar uchun oqilona model
Bugungi kunda shahar markazida yangi uy-joy variantlari cheklangani sababli markaziy lokatsiyadagi loyihalar yanada qadrli bo‘lib bormoqda. Tashwell Toshkentning markazida joylashgani bilan ham hayot sifati, ham uzoq muddatli qiymat salohiyati jihatidan ajralib turadi.
“Toshkentlik bo‘lish” — shaharning qoq markazida yashash taqdim etadigan madaniy boylik, ijtimoiy harakatchanlik va kuchli daxldorlik hissi bilan butunlashadi. Tashwell ushbu imtiyozni markazlashgan yashash modeli orqali real tajribaga aylantiradi.
“1+1” xonadonlar uchun 9 million so‘mdan boshlanadigan oylik to‘lovlar. 48 oygacha bo‘lgan muddatli to‘lov imkoniyati. Ushbu model shahar markazidan uy sotib olishni yanada osonlashtiradi. Bu ham to‘g‘ri hududni tanlashni xohlovchilar, ham markazda qiymati oshib boruvchi sarmoya kiritishni istaganlar uchun muhim imkoniyatdir.
Markazda yashash — vaqtni tejash, kuchli transport aloqalari va shaharning barcha imkoniyatlaridan bahramand bo‘lish demakdir.
Shahar hayotida yangi standart: Wellness konsepsiyasi
Jami 5 ta blok va bitta Wellness markazidan iborat bo‘lgan Tashwell, qariyb 3 gektarlik maydonda joylashgan bo‘lib, uning 75 foizi yashil hudud va peyzajdan iborat. 22 900 kv. m maydonni egallagan yashil hududda sayr va yugurish yo‘laklari, sun’iy ko‘llar, xushbo‘y bog‘lar va ochiq sport maydonchalari shahar markazida toza havo va kenglik muhitini yaratadi.
Loyihaning markazida joylashgan 1000 kv. m maydonga ega Wellness Center’da quyidagilar mavjud:
- yopiq basseyn;
- hamom;
- sauna;
- bug‘ xonasi;
- fitnes va pilates maydonlari.
Tashwell sog‘lom turmush tarziga arxitektura rejalashtirishidan tortib, material tanlashgacha bo‘lgan barcha jarayonlarda yaxlit bir yondashuv sifatida qaraydi.
Koç Construction kafolati
Yarim asrlik tajribasi bilan 3 ta qit’ada va 10 ta davlatda faoliyat yurituvchi Koç Construction — turar joy va ofis loyihalaridan tashqari, tijorat binolari, savdo markazlari, mehmonxonalar va davlat obyektlari bilan sohada mustahkam obro‘ga ega. Tashwell loyihasi Koç Construction va Tashwell Group kafolati ostida, yuqori sifat standartlari bilan hayotga tatbiq etilmoqda.
Cheklangan miqdor va cheklangan imkoniyat
Aksiya cheklangan muddatda va ma’lum miqdordagi xonadonlar uchun amal qiladi. Beshta blokdan iborat loyihaning uchta blokida qurilish ishlari yakunlangan. Markaziy joylashuvi, o‘ziga xos wellness konsepsiyasi va foydali to‘lov rejasi bilan Tashwell, hayot markazini o‘z uyining manzili qilishni istaganlar uchun ma’qul tanlovdir.

Tashwell — жилой комплекс в Узбекистане, ориентированный на здоровье (wellness), объявил о запуске новой кампании, в центре которой стоят преимущества городской жизни. Кампания под слоганом «Мой дом в Ташкенте, в центре жизни» предлагает эксклюзивную возможность проживания в центре столицы на доступных условиях оплаты. Проект, разработанный под гарантией Koç Construction, представляет собой мощную альтернативу как для тех, кто хочет жить в центре города, так и для инвесторов, ищущих ценные активы.
Привилегия быть в центре
Расположенный в Яккасарайском районе, одной из центральных локаций Ташкента, Tashwell сочетает динамизм современной городской жизни с концепцией wellness. Благодаря близости к деловым центрам, социальным объектам и транспортным узлам, проект дарит своим резидентам привилегию быть в гуще событий. Tashwell находится в двух минутах ходьбы от метро, в пяти минутах от сквера Амира Темура и всего в трех минутах от аэропорта.
Доступное жилье для семей, разумная модель для инвесторов
Сегодня ограниченность предложений нового жилья в центре города делает подобные проекты еще более ценными. Tashwell выделяется как с точки зрения качества жизни, так и по потенциалу долгосрочного роста стоимости.
«Быть ташкентцем» — значит ощущать культурное богатство, социальную активность и сильное чувство принадлежности к городу. Tashwell воплощает эту привилегию в реальный опыт через свою модель жизни в центре.
Ежемесячный платеж от 9 млн сумов для квартир «1+1». Рассрочка до 48 месяцев.
Эта модель делает покупку недвижимости в центре города более доступной, открывая двери как для тех, кто выбирает правильную локацию для жизни, так и для тех, кто хочет сделать выгодную инвестицию.
Жить в центре — значит экономить время, иметь отличную транспортную доступность и быть в курсе всех событий города.
Новый стандарт городской жизни: концепция Wellness
Tashwell, состоящий из пяти блоков и wellness-центра, расположен на участке площадью около 3 га, где 75% территории отведено под ландшафтное озеленение. Зеленая зона площадью 22,9 тыс кв. м с прогулочными и беговыми дорожками, прудами, ароматическими садами и открытыми спортивными площадками создает атмосферу свежести в центре мегаполиса.
В самом сердце проекта находится Wellness Center площадью 1000 кв. м, который включает в себя:
- крытый бассейн;
- хаммам;
- сауну;
- паровую баню;
- зоны для фитнеса и пилатеса.
Tashwell рассматривает здоровый образ жизни как комплексный подход — от архитектурного планирования до выбора материалов.
Гарантия Koç Construction
Обладая почти полувековым опытом, компания Koç Construction ведет деятельность в 10 странах на трех континентах. Имея богатое портфолио, включающее жилые, офисные, коммерческие объекты, ТРЦ, отели и государственные проекты, компания является надежным ориентиром в отрасли. Проект Tashwell реализуется с соблюдением высоких стандартов качества под гарантией Koç Construction и Tashwell Group.
Ограниченное количество — уникальный шанс
Кампания действует в течение ограниченного времени и распространяется на определенное количество квартир. На данный момент в трех из пяти блоков проекта полностью завершены бетонные работы. Благодаря центральному расположению, уникальной концепции wellness и выгодному плану оплаты, Tashwell становится оптимальным выбором для тех, кто хочет сделать центр жизни своим домашним адресом.