Agentlikning viloyat filiali negizida tashkil etilgan mazkur markaz O‘zbekiston hududlarida birinchi shunday muassasa bo‘ldi.
Uning xodimlari migrantlarga viza va boshqa hujjatlarni rasmiylashtirishda yordam beradi, shuningdek, bepul maslahatlar beradi.
Bundan tashqari, markazda xorijiy tillar va jahon mehnat bozorida talab yuqori bo‘lgan kasblarga o‘qitish yo‘lga qo‘yiladi. O‘quvchilar xalqaro sertifikatlar olish uchun imtihonlarni shu yerda topshirishlari mumkin bo‘ladi.
Yagona migratsiya markazi hududida bir vaqtning o‘zida 10 dan ortiq kishiga xizmat ko‘rsatishga mo‘ljallangan front-ofis, shuningdek, 50 o‘rinli imtihon zali, muzokaralar xonasi va 100 o‘rinli o‘quv xonalari mavjud.
Markaz xorijda yuqori maoshli ishga joylashishning barcha bosqichlarini qamrab oluvchi yagona ekotizimning asosi sifatida tashkil etilmoqda.
Agentlikka ko‘ra, u tartibli va xavfsiz migratsiya uchun raqobatbardosh kadrlar tayyorlashga xizmat qiladi.
Avvalroq Spot yana ikkita xususiy bandlik agentligi o‘z litsenziyasidan voz kechgani haqida yozgandi.

В Термезе открылся новый комплекс для оказания услуг узбекистанцам, выезжающим на работу за рубежом. Об этом сообщает пресс-служба Агентства миграции.
Единый миграционный центр на базе областного филиала ведомства стал первым заведением подобного рода в регионах Узбекистана. Его сотрудники будут предоставлять мигрантам помощь с оформлением виз и других документов, а также бесплатные консультации.
Кроме того, в центре будет организовано обучение иностранным языкам и профессиям, высоко востребованным на мировом рынке труда. Учащиеся смогут здесь же сдавать экзамены для выдачи международных сертификатов.
На территории ЕМЦ имеются фронт-офис, рассчитанный на обслуживание более 10 человек одновременно, а также экзаменационный зал на 50 мест, переговорная комната и учебные классы на 100 мест.
Центр позиционируется как основа для общей экосистемы, объединяющей все этапы трудоустройства на высокооплачиваемую работу за рубежом. Как ожидают в агентстве, он обеспечит подготовку конкурентоспособных кадров для организованной и безопасной миграции.