Vosiq International School o‘z faoliyatini 2017-yilda Toshkent shahri Chilonzor tumanining Do‘mbirobod mahallasida boshlagan. Bugungi kunda ushbu filialda 1400 nafardan ortiq o‘quvchi, maktabgacha ta’lim bo‘limida esa 300 nafardan ortiq tarbiyalanuvchi tahsil olmoqda.
Maktab ta’lim jarayonida milliy va xalqaro tajribani uyg‘unlashtirib, xorijiy tillar, aniq va tabiiy fanlarni chuqur o‘qitishga e’tibor qaratadi. Ta’lim jarayoniga mahalliy pedagoglar bilan bir qatorda xalqaro tajribaga ega xorijiy o‘qituvchilar ham jalb qilingan. Maktabda IB (International Baccalaureate) dasturi asosida ta’lim olish imkoniyati ham mavjud.
Maktab bitiruvchilari O‘zbekistondagi oliy ta’lim muassasalari bilan bir qatorda xorijiy universitetlarga ham muvaffaqiyatli o‘qishga qabul qilinmoqda.
Yunusobod filiali
2024-yilda Vosiq International School’ning 2500 nafardan ortiq o‘quvchiga mo‘ljallangan Yunusobod filiali faoliyat boshladi. Qisqa vaqt ichida bu yerdagi o‘quvchilar soni 1600 nafardan oshdi.
Filialda ingliz tili va matematika fanlarini chuqur o‘qitish, o‘quvchilarni IELTS va SAT kabi xalqaro imtihonlarga tayyorlashga alohida e’tibor qaratilgan.
Tutzor filiali — aniq va tabiiy fanlar hamda tibbiyot yo‘nalishiga e’tibor
Vosiq International School’ning yangi Tutzor filialida umumiy ta’lim bilan bir qatorda kimyo, biologiya va fizika fanlarini chuqur o‘rganish uchun alohida sharoit yaratilgan.
Filialning asosiy yo‘nalishlaridan biri o‘quvchilarni tibbiyot sohasiga qiziqtirish, ularni kelajakdagi kasb tanloviga yo‘naltirish va tegishli oliy ta’lim muassasalariga kirishga tayyorlashdan iborat.
Ta’lim jarayonida nazariy bilimlar amaliy mashg‘ulotlar bilan uyg‘unlashtirilib, o‘quvchilarning ilmiy fikrlashi, tahlil qilish va tadqiqot olib borish ko‘nikmalarini rivojlantirishga e’tibor qaratiladi.
Yangi majmua tarkibida maktab bilan birga maktabgacha ta’lim bo‘limi ham faoliyat yuritadi.
2017-yilda bir filial bilan faoliyatini boshlagan Vosiq International School bugungi kunda Do‘mbirobod, Yunusobod va Tutzor filiallarini birlashtirgan ta’lim tizimiga aylandi.

2 сентября в 10:00 в махалле Тутзор Ташкентской области состоялось официальное открытие нового филиала Vosiq International School and Kindergarten.
Vosiq International School начала свою деятельность в 2017 году в махалле Домбрабад Чиланзарского района Ташкента. Сегодня в этом филиале обучаются более 1400 школьников, еще свыше 300 воспитанников посещают дошкольное отделение.
В образовательном процессе школа сочетает национальный и международный опыт, уделяя особое внимание углубленному изучению иностранных языков, точных и естественных наук. Наряду с местными педагогами к преподаванию привлечены зарубежные специалисты с международным опытом. В школе также реализуется программа IB (International Baccalaureate).
Выпускники Vosiq International School успешно поступают не только в топовые высшие учебные заведения Узбекистана, но и в зарубежные университеты.
Филиал в Юнусабаде
В 2024 году начал работу филиал Vosiq International School в Юнусабадском районе Ташкента, рассчитанный более чем на 2500 учащихся. За короткий период количество школьников здесь превысило 1600 человек.
Особое внимание в филиале уделяется углубленному изучению английского языка и математики, а также подготовке учащихся к международным экзаменам IELTS и SAT.
vosiq international school, реклама
Новый филиал в Тутзоре — акцент на точные, естественные науки и медицину
В новом филиале Vosiq International School в Тутзоре наряду с общеобразовательной программой особое внимание будет уделено углубленному изучению химии, биологии и физики.
Одним из ключевых направлений станет ранняя профориентация учащихся, интересующихся медициной. Школьники смогут углубленно изучать профильные предметы и готовиться к дальнейшему поступлению в соответствующие высшие учебные заведения.
Учебный процесс предусматривает сочетание теоретических знаний с практическими занятиями, развитие аналитического и научного мышления, а также исследовательских навыков учащихся.
В новом образовательном комплексе наряду со школой будет действовать и дошкольное отделение.
Начав в 2017 году с одного филиала, сегодня Vosiq International School объединяет образовательные площадки в Домбрабаде, Юнусабаде и Тутзоре.