Shahar tashkilotlarining to’liq biznes-katalogini va batafsil 3D xaritasini o’z ichiga olgan ilovalar dasturchisi 2GIS xalqaro IT kompaniyasi O’zbekistondagi xodimlarni ishga olishni boshladi. Bu haqda HeadHunter ma’lumotlari dalolat beradi.
Kompaniya ma’lumotni yangilash uchun tashkilotlarga qo’ng’iroq qiladigan call-markaz operatorlarini qidirmoqda.
Servis orqali qanday firmalar u yoki bu binoda joylashgani, yo’nalish olish, eng yaqin dorixona qayerda joylashgani va shu kabilarni bilib olish mumkin.
2GIS oflayn spravochnigi internetga ulanmagan holda ishlaydi. Bugungi kunda ilovadan 9 mamlakatdagi 356 shahar foydalanadi.
Shu bilan birga, “Yandex” ham “Yandeks.Spravochnik” uchun O’zbekistonda operatorlarni va shaharni aylanib o’tib bazani yangilaydigan agentlarni topish maqsadida e’lon joylashtirdi.

2GIS, международная IT-компания, разработчик приложения, которое включает в себя полный бизнес-справочник организаций города и детальную 3D-карту, начала набор сотрудников в Узбекистане. Об этом свидетельствуют данные HeadHunter.
Компания ищет операторов колл-центра, который обзванивал бы компании для актуализации данных для справочника. В настоящий момент Узбекистан, в частности, Ташкент, практически никак не представлен в сервисе, в отличие от Шымкента, к примеру:
В 2GIS сообщают, что их приложением без подключения к интернету пользуются в 356 городах в девяти странах. В сервисе можно узнать, какие компании находятся в том или ином здании, как проложить маршрут, где ближайшая аптека и так далее.
Одновременно с этим операторов для колл-центра в Узбекистане ищет и «Яндекс», у которого есть похожий продукт — «Яндекс.Справочник». Компания разместила также объявления с поиском агентов, которые обходили бы город и обновляли базу.