Majburiy ijro byurosi Sergeli tumanida joylashgan binodagi xonalarni auksion savdosiga qoʻydi. Bu elektron auksion maʼlumotlari orqali maʼlum qildi.
5 qavatli bino Sergeli janubiy sanoat zonasida joylashgan. Tavsifdan kelib chiqadigan boʻlsak, gap sobiq “Elektromash” zavodining maʼmuriy binosi haqida ketmoqda. Hozir unda “Sergeli” kichik sanoat zonasi idorasi joylashgan.
Binoning 4 va 5-qavatlari sotuvga qoʻyilgan. Taklif etilayotgan binolarning umumiy maydoni 2740 kv.m. Elektr bor, lekin suv va gaz tarmoqqa ulanmagan.
Lot 2013-yil sentyabr oyida fuqarolik sudining hal qiluv qarori bilan sotuvga qoʻyilgan (3742/2-sonli ijro hujjati).
Lotning boshlangʻich bahosi — 1,19 mlrd soʻm. Auksion 9-iyun kuni soat 10:00da boshlanadi, arizalar shu sana kuni soat 9:00 gacha qabul qilinadi.
Qayd etilishicha, kim oshdi savdosi narxlari pasaytirilgan holda oʻtkaziladi. Lot 2019-yil mart oyidan beri 73-marta auksion savdosiga qoʻyilmoqda.
Avvalroq MIB Toshkent viloyatining Boʻstonliq tumanidagi qurilishi tugallanmagan binoni auksion savdosiga qoʻygan edi.

Бюро принудительного исполнения выставило на торги помещение в здании, находящемся в Сергелийском районе, следует из данных E-auksion.
5-этажное здание находится в южной промзоне Сергели. Судя по описанию, речь идёт об административном здании бывшего завода «Электромаш» — сейчас в нём располагается офис Сергелийской малой промзоны.
На продажу выставлены 4-й и 5-й этажи здания. Суммарная площадь предлагаемых помещений — 2740 кв.м. Есть электричество, но отсутствуют водопровод и газ.
Лот был выставлен на продажу решением суда по гражданским делам в сентябре 2013 года (исполнительный документ 3742/2).
Стартовая цена лота — 1,19 млрд сумов. Аукцион начнётся 9 июня в 10:00, заявки принимаются до 9:00 того же числа.
Отмечается, что торги будут проходить на понижение цены. Его выставляют на аукцион уже в 73-й раз, начиная с марта 2019 года.
Ранее Spot писал, что БПИ выставило на аукцион недостроенное здание в Бостанлыкском районе Ташкентской области.