Ko‘pchilik odatda jamg‘argan pulini qanday qilib oqilona va foydali sarmoya sifatida kiritish haqida o‘ylanadi. Natijada, hamma ham ko‘zlangan maqsadga olib keladigan to‘g‘ri yechimni topa olmaydi.
Katta bayram — bosh Qonun, O‘zbekiston Konstitutsiyasining 31 yilligi arafasida birinchi mahalliy raqamli bank ANORBANK O‘zbekiston barcha fuqarolari uchun katta sovg‘a tayyorladi.
Bank yillik foiz stavkasi 26%, muddati esa olti oy bo‘lgan yangi omonat taklif qilmoqda. Omonat bir vaqtning o‘zida bir nechta muammolarni hal qiladi:
1. To‘liq foyda olish uchun bir necha yil kutish shart emas. Bitta “lekin” — mijoz dasturda bir necha daqiqa sarflashi kerakligida, ammo bu foydalanuvchi moliyaviy ilovalardan foydalanish tajribasiga ham bog‘liq. Agar foydalanuvchi bu masalada tajribaga ega bo‘lsa va dasturda nima sodir bo‘layotganini biladi va u qanday ishlashini intuitiv ravishda his qila oladi. Odatda buni ikki daqiqada amalga oshirish mumkin. Agar foydalanuvchi bu natijani yangilay olsa, ANORBANK ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida izoh qoldirishi so‘raladi.
2. Agar foydalanuvchi oz miqdordagi mablag‘ga ega bo‘lsa, omonatning minimal miqdori — 1 mln so‘m depozit ochish uchun yetarli bo‘ladi.
3. Agarda mablag‘ 1 mln so‘mdan ortiq bo‘lsa, unda Bayramona 26% daromadni oshirish uchun yaxshi imkoniyat bo‘lib, omonat miqdori cheklanmagan.
Shu tarzda, ANORBANK`da omonat ochish oson, sodda va tushunarlidir.
Foyda olish uchun noodatiy imkoniyatlarni paydo qiladigan oddiy omonat
Muhimi, shunchaki ilovani yuklash, plastik kartani biriktirish va onlayn rejimda foydalanuvchi o‘ziga lozim topgan miqdorni omonatiga kiritishi kerak bo‘ladi. Agar omonat ochish niyatidagilarda naqd pul bo‘lsa, u holda O‘zbekistonning istalgan viloyat markazlaridan birida bank filialiga tashrif buyurib, omonatni naqd pul bilan cheklovlarsiz to‘ldirish mumkin.
Anorbank mobil ilovasida foydani kuzatish, hamda va 24/7 formatda kontakt-markazi orqali har qanday savolga javob topish mumkin.
Agar foydaldanuvchi omonatni muddatidan oldin yopmoqchi bo’lsa, buni xohlagan vaqtda qilishi mumkin. Omonatni muddatidan oldin yopilishida, barcha pullar qaytarib olish imkoniyati mavjud. Qayta hisoblash esa 20% ustama bilan hisoblanadi.
Mablag‘ xavfsiz bo‘ladi. Barcha omonatlar Fuqarolarning banklardagi omonatlarini kafolatlash fondi tomonidan himoyalangan.

Многие обычно задумываются, как с умом и выгодой вложить свои сбережения. В итоге не каждый может найти верное решение, которое может привести к искомому результату.
В преддверии большого праздника — очередной годовщины основного Закона Конституции Узбекистана — первый отечественный цифровой банк ANORBANK приготовил большой сюрприз для всех граждан страны.
Банк предлагает новый вклад с годовой процентной ставкой 26% и сроком на шесть месяцев, который решает сразу несколько проблем:
- Вкладчику не нужно ждать несколько лет, чтобы получить всю выгоду сполна. Есть одно «но» — клиенту нужно провести несколько минут в приложении, но и это зависит от опыта пользования финансовыми приложениями. Опытный пользователь сможет интуитивно понять, что происходит и как работать в приложении, и можно будет уложится за две минуты. Пользователю, который сможет побить этот результат, может оставить комментарий своего результата на страницах ANORBANK в социальных сетях.
- Если пользователь располагает небольшой суммой средств, то 1 млн сумов будет достаточно, чтобы открыть вклад в банке.
- Если клиент располагает суммой средств свыше 1 млн сумов, то может тоже смело действовать, так как сумма вклада не ограничена.
Таким образом, открыть вклад в ANORBANK достаточно легко, просто и нативно.
Обычный вклад с необычными возможностями для выхода в профит
Главное, пользователю необходимо лишь открыть приложение, прикрепить карту и положить предпочитаемую сумму на свой вклад в режиме онлайн. Если же у клиента наличность для открытия вклада, то смело можно обращаться в филиалы банка в любом из региональных центров Узбекистана. Пополнять вклад также можете наличными деньгами без ограничения.
Следить за доходностью можно в мобильном приложении Anorbank, а также задавать интересующие вопросы — в круглосуточном чате приложения.
Если пользователь захочет закрыть вклад досрочно, то это можно сделать это в любой удобный момент. Также есть возможность просто вернуть деньги обратно при досрочном закрытии вклада. Пересчёт при этом будет по ставке 20%.
Cбережения будут находиться в безопасности. Все вклады защищены Фондом гарантирования вкладов граждан в банках.