“Pizza Hut” pitseriya tarmog‘ining O‘zbekistondagi birinchi restorani joriy yilning iyul oyi boshida ochilishi rejalashtirilgan. Bu haqda “Spot"ga “Yum! Brands” kompaniyasining franchayzing hamkori bo‘lgan kompaniya matbuot xizmati xabar berdi.
“Pizza Hut” restorani 7-iyul kuni uchinchi qavatdagi fud-kort hududida joylashgan “Tashkent City Mall” savdo-ko‘ngilochar markazida ochiladi.
pizza hut, restoran, toshkent
Ikkinchi nuqta “Seoul Mun” turar-joy majmuasida joylashadi. Joriy yil oxirigacha yana ikkita restoran ochish rejalashtirilgan.
Hozirda ishga qabul qilish davom etmoqda va tez orada “Pizza Hut” domeni ostida rasmiy veb-sayt paydo bo‘ladi.
2018-yil sentabr oyida Toshkentda birinchi “KFC” restorani ochildi. Bu “Yum! Brands"ning respublikada ishga tushirilgan birinchi brendi bo‘ldi.
“Yum! Brands, Inc.” — oziq-ovqat sanoati sohasida faoliyat yurituvchi Amerika korporatsiyasi. “Fortune” jurnaliga ko‘ra AQShning 500ta eng yirik kompaniyalari ro‘yxatiga kiritilgan. “Yum!” uchta global brendga egalik qiladi — “Taco Bell”, “KFC”, “Pizza Hut”. Savdo nuqtalari soni bo‘yicha dunyodagi eng yirik tezkor xizmat ko‘rsatish restoranlari operatori hisoblanadi.
“Pizza Hut” — 1958 yilda Kanzas shtatining Vichita shahrida Den va Frenk Karni tomonidan asos solingan Amerika ko‘p millatli pizza tarmog‘i va xalqaro franchayzing.
2023-yil dekabr oyida “Spot” “Papa Jon’s” xalqaro pitseriyalar tarmog‘ining O‘zbekiston bozoriga chiqish rejalari haqida xabar berdi.
Toshkentda brendning oltita joyini ochish rejalashtirilgan edi, u yerda xodimlarni yollash jarayoni faol bo‘lib o‘tdi.

Первый ресторан сети пиццерий Pizza Hut в Узбекистане планируется открыть в начале июля нынешнего года. Об этом Spot сообщили в пресс-службе компании, являющейся франчайзинговым партнером Yum! Brands.
Ресторан Pizza Hut откроется 7 июля в торгово-развлекательном центре Tashkent City Mall, разместившись в зоне фудкорта на третьем этаже.
Вторая точка расположится в жилом комплексе Seoul Mun. До конца нынешнего года запланировано открытие еще двух ресторанов. Сейчас проходит набор персонала, а скоро появится официальный сайт под доменом Pizza Hut.
В сентября 2018 года открылся первый ресторан KFC в Ташкенте. Это стало первым брендом американской Yum! Brands, запустившимся в республике.
В декабре 2023 года Spot сообщал о планах международной сети пиццерий Papa John’s по выходу на рынок Узбекистана. В Ташкенте планировалось открыть шесть локаций бренда, куда активно проходил процесс набора сотрудников.