Dastur yangi hamkorlarga ko‘maklashish, servisning amaldagi hamkorlari avtoparkini kengaytirish va yangilashga qaratilgan. Dastur doirasida 10 tadan 100 tagacha transport vositasini xarid qilib, liniyaga chiqaradigan taksoparklar qo‘llab-quvvatlanadi. Ishtirokchilar biznes yuritish bo‘yicha ham yordam oladi. Bu yordamga Yandex Uzbekistan hamkorlaridan maxsus lizing shartlari, avtomobil xaridiga chegirmalar hamda buyurtmalarni, moliyani va avtoparkni boshqarish bo‘yicha o‘quv dasturlari ham kiradi.
Dasturda qatnashish uchun hamkorlar, jumladan, servis talablari bo‘yicha ishlab chiqarilgan yili va rusumi mos keladigan avtomobillarni sotib olib, ularni buyurtmalarni bajarish uchun birinchi marta servisga ulashi kerak. Yangi dasturda loyiha doirasida qatnasha oladigan avtomobillar ro‘yxati kengaytirildi — endi Komfort, Komfort+ va Elektro tariflari uchun 6 ta emas, 154 ta model qabul qilinadi. Mashinalarni liniyaga chiqarish shartnomada belgilangan individual reja asosida amalga oshiriladi.
Servis hamkorlari ma’lumotiga ko‘ra, 2026-yil fevral holatiga park bilan ishlayotgan 10 ta avtomobilning o‘rtacha kunlik tushumi taxminan 250 000 so‘mni tashkil etadi. Agar hamkor 10 ta yoki undan ortiq avtomobilni ijaraga topshirsa, kuniga 3 mln so‘mgacha daromad olishi mumkin. Platformaning avtomatlashtirilgan vositalari operatsion xarajatlarni kamaytirish va biznes boshqaruvini soddalashtirishga yordam beradi.
Dastur ishtirokchisi bo‘lish uchun ham yangi, ham amaldagi hamkorlar ariza topshirishi mumkin. Dastur Toshkent shahridagi hamkorlar uchun amal qiladi. Yangi hamkorlar uchun taksi yoki unga yaqin sohalarda tajriba bo‘lishi ustunlik hisoblanadi, ammo bu majburiy emas. Arizalar kelib tushish tartibida ko‘rib chiqiladi. Dasturda ishtirok etuvchi transport vositalari soni cheklangan.

Программа направлена как на поддержку новых партнеров, так и на расширение и обновление автопарка действующих партнеров сервиса. В рамках программы поддерживаются таксопарки, которые приобретают и выводят на линию от 10 до 100 транспортных средств. Участники программы также получат поддержку по ведению бизнеса. Поддержка включает в себя доступ к специальным условиям лизинга от партнеров Yandex Uzbekistan, скидкам на покупку авто от партнеров и к обучающим программам по управлению заказами, финансами и автопарком.
Для участия в программе партнеры, среди прочего, должны приобрести автомобили, соответствующие требованиям сервиса по году выпуска и марке, и впервые подключить их к сервису для выполнения заказов. В новой программе расширен перечень автомобилей, которые могут участвовать в проекте — с 6 до 154 моделей для тарифов «Комфорт», «Комфорт+» и «Электро». Вывод машин на линию осуществляется в соответствии с индивидуальным планом, зафиксированным в договоре.
По данным партнеров сервиса, средняя ежедневная выручка с 10 автомобилей, сотрудничающих с парком, на февраль 2026 года составляет около 250 тыс. сумов. А при сдаче в аренду 10 и более автомобилей партнер может зарабатывать до 3 млн сумов в день. Автоматизированные инструменты платформы дают возможность снизить операционные затраты и упростить управление бизнесом.
Участниками программы могут стать как новые, так и действующие партнеры сервиса в Ташкенте. Для новых партнеров опыт работы в такси или смежных сферах является преимуществом, но не обязательным условием. Отбор заявок осуществляется в порядке их поступления. Общее количество транспортных средств, участвующих в программе ограничено.