Chorvoq suv ombori qirg‘og‘ida Sea Breeze turistik majmuasi loyihasi bo‘yicha tayyorgarlik ishlari boshlandi. Bu haqda Spot‘ga Agalarov Development kompaniyasi matbuot xizmati xabar berdi.
Yaqinda Agalarov Development prezidenti va Sea Breeze Resort rahbari Emin Agalarov O‘zbekistonga tashrif buyurib, Chorvoqdagi turistik majmua qurilish maydonida bo‘ldi. E‘lon qilingan kadrlarda obyektda maxsus texnikalar yordamida tuproq ishlari olib borilayotgani va suv ombori qirg‘oqlari bo‘ylab palmalar ekilganini ko‘rish mumkin.
“Sea Breeze Charvak Uzbekistan: qurilish ishlari jadal sur‘atda olib borilmoqda”, — deb yozdi Emin Agalarov.
Agalarov Development‘ning Spot‘ga ma‘lum qilishicha, loyiha hududida tayyorgarlik va infratuzilma ishlari, jumladan, uchastkalarni rejalashtirish va maxsus texnikalarni jalb etish olib borilmoqda. Ta‘kidlanishicha, ishlar loyihani amalga oshirishning tasdiqlangan jadvaliga muvofiq amalga oshirilmoqda.
agalarov development, chorvoq, emin agalarov, sea breeze uzbekistan, turizm
Ayni paytda investor ko‘kalamzorlashtirish — palma va boshqa o‘simliklar ekish, landshaft dizayni, shuningdek, bulvar va plyaj infratuzilmasini obodonlashtirish ishlari bilan ham shug‘ullanmoqda. Ushbu infratuzilma shu yozdayoq ishga tushirilishi kutilmoqda.
“Loyiha O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligi doirasida amalga oshirilmoqda. Maydondagi ishlar ko‘zda tutilgan tartib-qoidalar va amaldagi reglamentlar asosida bajarilmoqda, shunga ko‘ra, biz tuproq ishlarini olib boryapmiz, kommunikatsiyalarni o‘tkazyapmiz va drenaj tizimlarini barpo etyapmiz”, — deya bayonot berdi kompaniya.
Bundan tashqari, Toshkentda Agalarov Residence‘ning yangi savdo ofisi ochildi. Unda Agalarov Residence va Sea Breeze Uzbekistan loyihalarining maketi joylashtirilgan bo‘lib, u majmuaning me‘moriy konsepsiyasi, miqyosi va bo‘lajak infratuzilmasi bilan batafsil tanishish imkonini beradi.

На берегу Чарвакского водохранилища стартовали подготовительные работы по проекту туристического комплекса Sea Breeze. Об этом Spot сообщили в пресс-службе компании Agalarov Development.
Недавно президент Agalarov Development и владелец Sea Breeze Resort Эмин Агаларов посетил Узбекистан и побывал на строительной площадке туристического комплекса на Чарваке. На опубликованных кадрах видно, что на объекте ведутся земляные работы с использованием спецтехники, а вдоль берега водохранилища уже высажены пальмы.
«Sea Breeze Charvak Uzbekistan: стройка идет очень активно», — отметил президент Agalarov Development и владелец Sea Breeze Resort Эмин Агаларов.
В Agalarov Development сообщили Spot, что на территории проекта ведутся подготовительные и инфраструктурные работы, включая планировку участков и задействование специализированной техники. Работы, как подчеркивается, осуществляются в соответствии с утвержденным графиком реализации проекта.
agalarov development, sea breeze uzbekistan, чарвакское водохранилище
В настоящее время инвестор также занимается озеленением — высадкой пальм и других растений, ландшафтным дизайном, а также благоустройством бульвара и пляжной инфраструктуры, которая, как ожидается, начнет функционировать уже этим летом.
«Проект реализуется в рамках действующего законодательства Республики Узбекистан. Работы на площадке осуществляются в рамках предусмотренных процедур и действующих регламентов, соответственно, мы ведем земляные работы, проводим коммуникации и занимаемся созданием дренажных систем», — заявили в компании.
Кроме того, в Ташкенте открылся новый офис продаж Agalarov Residence. В нем был размещен макет проектов Agalarov Residence и Sea Breeze Uzbekistan, который «позволяет детально познакомиться с архитектурной концепцией, масштабом комплекса и его будущей инфраструктурой».