Foydalanuvchilar xizmatdan foydalanish uchun ilovani App Store va Google Play orqali yuklab olib, Buxoro shahri bo‘ylab taksi buyurtma qilishi mumkin. Shu tariqa, Buxoro Toshkent va Samarqanddan keyin Wildberries’ning taksi agregatori faoliyat yuritayotgan O‘zbekistondagi uchinchi shaharga aylandi.
Ilovada sodiqlik dasturi ham joriy etilgan. Ilovaga ulangan bank kartasi orqali to‘lov qilganda bonus ballari yig‘iladi va ularni keyingi safarlar uchun to‘lov sifatida ishlatish mumkin.
“WB Taxi haydovchilarga hamkorlikning shaffof shartlari, hamkorlar uchun agregator komissiyasining pasaytirilgan stavkasi, belgilangan safarlar rejasini bajarganda tezkor kafolatlangan to‘lovlar imkoniyatini taqdim etadi. Shuningdek, hamkorlar servis jamoasining qo‘llab-quvvatlashidan ham foydalanishi mumkin”, — dedi kompaniyaning O‘zbekistondagi taksi agregatori rahbari Timur Aliyev.
Wildberries taksi xizmati 2025-yil dekabr oyida Toshkentda cheklangan foydalanuvchilar uchun — taklifnoma yoki kutish ro‘yxati orqali ishga tushirilgan edi. 23-martdan ilova barcha foydalanuvchilar uchun ochildi, uch oy o‘tib esa kompaniya xizmat Samarqandda ham ishga tushirilganini e’lon qildi.
Avvalroq Spot Wildberries sotuvchilar uchun komissiyalarni qanday oshirgani va bu o‘zgarishlar kimlarga ta’sir qilgani haqida yozgan edi.

Объединенная компания Wildberries & Russ запускает сервис WB Taxi в Бухаре. Об этом Spot сообщила пресс-служба группы.
Пользователи могут загрузить приложение через App Store и Google Play для заказа поездок в пределах всего областного центра. Это уже третий город Узбекистана после Ташкента и Самарканда, где работает агрегатор от Wildberries.
В рамках приложения действует программа лояльности с начислением бонусных баллов при оплате с банковской карты, привязанной в приложении. Их можно будет использовать для оплаты будущих поездок.
«Для водителей WB Taxi предлагает прозрачные условия сотрудничества, сниженную комиссию агрегатора для партнера, возможность получения быстрых гарантированных выплат при выполнении плана поездок. Также партнерам доступна поддержка со стороны команды сервиса», — заявил глава агрегатора в Узбекистане Тимур Алиев.
С декабря 2025 года сервис такси от Wildberries начал работу в Ташкенте для ограниченного круга пользователей, с доступом по пригласительной ссылке или через лист ожидания. 23 марта приложение стало доступно для всех желающих, а три месяца спустя компания объявила об открытии сервиса в Самарканде.