Universitetda olingan nazariy bilim va amaliy ko‘nikmalar bitiruvchilarga mehnat faoliyatini boshlash, magistraturada tahsilni davom ettirish hamda xorijiy universitetlarda o‘qish imkoniyatlarini kengaytiradi.
Yuqori akademik natijalarga erishgan bir qator talabalar o‘qish davridayoq universitetning hamkor kompaniyalarida ish bilan ta’minlandi. Ularning bilim va kasbiy salohiyati ish beruvchilar tomonidan munosib baholanib, bitiruvni kutmasdan mehnat faoliyatini boshlash imkoniyati yaratildi.
kiut, reklama
Shuningdek, eng yaxshi natija ko‘rsatgan bitiruvchilarga magistratura bosqichida o‘qishni davom ettirish uchun yo‘llanmalar berildi. Bu ularga tanlagan mutaxassisligi bo‘yicha bilimlarini chuqurlashtirish va ilmiy-kasbiy faoliyatini davom ettirish imkonini beradi.
Bitiruv marosimida universitetning hamkor davlatlari vakillari, kompaniyalar rahbarlari va ish beruvchilar ham ishtirok etdi. Faxriy mehmonlar qatorida O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari, bitiruvchilarni yangi hayot bosqichi bilan tabrikladi.
Tadbir davomida universitet rahbariyati, hamkor tashkilotlar vakillari va mehmonlar bitiruvchilarga kelgusi faoliyatida muvaffaqiyat tiladi. Marosim bitiruvchilar qasamyodi va an’anaviy qalpoq otish lahzalari bilan yakunlandi.
Ma’lumot uchun: Toshkent Kimyo xalqaro universitetida 2026/2027 o‘quv yili uchun qabul davom etmoqda.

В Ташкентском международном университете Кимё состоялась церемония выпуска 2026 года. Дипломы были вручены выпускникам, успешно завершившим обучение по программам бакалавриата и магистратуры.
kiut, кимё, реклама
Полученные в университете теоретические знания и практические навыки открывают перед выпускниками возможности для начала профессиональной деятельности, продолжения обучения в магистратуре и поступления в зарубежные университеты.
Ряд студентов с высокими академическими результатами получили предложения о работе от компаний-партнёров ещё во время учёбы. Работодатели высоко оценили их знания и профессиональный потенциал, предоставив возможность начать карьеру до окончания университета.
Выпускники, показавшие наилучшие результаты, также получили направления для продолжения обучения в магистратуре. Это даст им возможность углубить знания по выбранной специальности и продолжить профессиональную или научную деятельность.
В церемонии приняли участие представители стран-партнёров университета, руководители компаний и работодатели.
Представители руководства университета, партнёрских организаций и приглашённые гости пожелали выпускникам успехов в дальнейшей деятельности. Церемония завершилась клятвой выпускников и традиционным подбрасыванием академических шапочек.
В Ташкентском международном университете Кимё продолжается приём документов на 2026−2027 учебный год.