Markaziy Osiyodagi ilk BYD Uzbekistan Factory zavodi hamda BYD’ning O‘zbekistondagi rasmiy dilerlik tarmog‘i — BYD Astana Motors kompaniyasi BYD Central Asia brendi distribyutori ko‘magida mijozlar uchun Jizzax shahridagi BYD zavodiga noyob ekskursiya uyushtirdi. Tadbirda 50 dan ortiq mijoz, ommaviy axborot vositalari vakillari va blogerlar mehmon bo‘ldi.
byd uzbekistan factory, reklama
Qo‘shma tashabbus tadbir ishtirokchilariga odatda ko‘zdan yiroq bo‘lgan jarayonlarni — BYD avtomobilining alohida yig‘ish bosqichlaridan tortib, tayyor holga kelguniga qadar bo‘lgan to‘liq ishlab chiqarishni ko‘rish imkonini berdi.
Mehmonlarga zavod ichkaridan namoyish etildi, zamonaviy texnologiyalar va ishlab chiqarishni tashkil etish jarayonlari bilan tanishtirildi. Ularga BYD avtomobillarini yaratishning asosiy bosqichlari haqida so‘zlab berilib, avtomatlashtirilgan liniyalar ko‘rsatildi. Shuningdek, ishlab chiqarilayotgan avtomobillarning BYD brendining qat’iy global standartlariga to‘liq mos kelishini tasdiqlaydigan ko‘p bosqichli sifat nazorati tizimi va sinov treklari namoyish qilindi.
Tashrif buyuruvchilar zavodning yetakchi muhandis va texnologlaridan avtomobillarni mahalliylashtirish hamda mintaqaning iqlim sharoitlariga moslashtirish jarayonlari to‘g‘risida batafsil javoblar oldilar. Eng muhimi, ular butun jarayonni o‘z ko‘zlari bilan ko‘rish va O‘zbekistondagi zamonaviy avtomobil ishlab chiqarish ko‘lamini his etish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Tashrifning sermazmun dasturi doirasida ishtirokchilar zavod qoshida faoliyat yuritayotgan Markaziy Osiyodagi birinchi innovatsion Muhandislar maktabida ham bo‘ldi. Mehmonlarga nazariy amaliyot bilan uzviy bog‘langan noyob ta’lim ekotizimi namoyish etildi. Ekskursiya ishtirokchilari robotlashtirilgan stendlar, shuningdek, zavoddagi haqiqiy uskunalarga to‘liq mos keluvchi elektronika va dasturlash o‘quv laboratoriyalarini ko‘zdan kechirdi.
Tashrif buyuruvchilar hududda “yashil” transportning eng murakkab texnologiyalari bilan ishlay oladigan yuqori malakali texnik mutaxassislarning yangi avlodi qanday shakllanayotganiga shaxsan guvoh bo‘ldi. BYD Uzbekistan Factory va BYD Astana Motors tomonidan tashkil etilgan ilk ekskursiya kelgusida muntazam o‘tkaziladigan tanishuv sayohatlariga asos soldi.
BYD Uzbekistan Factory zavodiga navbatdagi sayohat 19-sentabr kuni bo‘lib o‘tadi. Dilerlik tarmog‘i mijozlari bu yerda (havola) oldindan ro‘yxatdan o‘tib, bo‘lajak sayohatlarda ishtirok etishi va texnologik avtomobillarning yaratilish jarayonini o‘z ko‘zlari bilan ko‘rishi mumkin. Ushbu loyiha brendning ochiqligini, ta’lim salohiyatini hamda mintaqadagi avtomobil sanoati haqidagi tasavvurlarni o‘zgartiruvchi ilg‘or texnologiyalarni namoyish etib, O‘zbekistonda mijozlarga xizmat ko‘rsatishni tamomila yangi bosqichga olib chiqadi.
BYD Astana Motors rasmiy tarmog‘i O‘zbekistonda 9 ta dilerlik markazidan iborat. Ulardan oltitasi Toshkent shahrida, qolganlari esa Buxoro, Farg‘ona va Qarshi shaharlarida joylashgan. Ushbu markazlarda rasmiy model qatoridagi elektr va gibrid avtomobillar taqdim etilgan bo‘lib, ularga ishlab chiqaruvchi tomonidan 6 yil yoki 150 ming km, Blade Battery batareyasiga esa 8 yillik kafolat beriladi. Maslahat olish, servis xizmatiga yoki test-drayvga yozilish uchun 1322 raqamiga qo‘ng‘iroq qilish mumkin.

Первый в Центральной Азии завод бренда BYD Uzbekistan Factory и официальная дилерская сеть BYD в Узбекистане — BYD Astana Motors, при поддержке дистрибьютора бренда BYD Central Asia провели уникальную экскурсию для клиентов по заводу BYD в Джизаке. Гостями мероприятия стало более 50 клиентов, представителей СМИ и блогеров.
Совместная инициатива дала возможность участникам мероприятия увидеть то, что обычно скрыто от глаз: полный производственный процесс BYD, от отдельных этапов сборки до готового автомобиля.
Гостям показали завод изнутри, познакомили с современными технологиями и организацией производства, рассказали о ключевых этапах создания автомобилей BYD, показали автоматизированные линии, продемонстрировали систему многоступенчатого контроля качества и испытательные треки, подтверждающие строгое соответствие выпускаемых авто жестким глобальным стандартам бренда BYD. Посетители получили исчерпывающие ответы от инженеров и технологов завода о процессах локализации и адаптации машин под климатические условия региона. А главное получили возможность увидеть весь процесс своими глазами и почувствовать масштаб современного автомобильного производства в Узбекистане.
В рамках насыщенной программы визита участники смогли также посетить одну из первых в Центральной Азии инновационную школу инженеров функционирующей при заводе. Гостям продемонстрировали уникальную учебную экосистему, где теория неразрывно связана с практикой. Участники экскурсии увидели роботизированные стенды, учебные лаборатории электроники и программирования, полностью идентичные реальному заводскому оборудованию. Посетители лично убедились, как в регионе формируется новое поколение высококлассных технических специалистов, способных работать со сложными технологиями «зеленого» транспорта.
Дебютный экскурсионный визит, организованный BYD Uzbekistan Factory и BYD Astana Motors, заложил основу для серии регулярных ознакомительных поездок. Следующая экскурсия на завод BYD Uzbekistan Factory состоится уже 19 сентября. Стать участником будущих выездов и своими глазами увидеть процесс создания технологичных автомобилей смогут клиенты дилерской сети по предварительной регистрации. Проект выводит клиентский сервис в Узбекистане на принципиально новый уровень, демонстрируя открытость бренда, образовательный потенциал и передовые технологии, меняющие представление об автомобильной индустрии региона.
Официальная сеть BYD Astana Motors представлена в Узбекистане девятью дилерскими центрами — шесть в Ташкенте и в Бухаре, Фергане и Карши, в которых представлены электро- и гибридные автомобили официальной модельной линейки с гарантией от производителя 6 лет или 150 тысяч км на автомобили и 8 лет на Blade Battery.