11313 qisqa nomeridan kiruvchi xabarlar uchun haq miqdori 42,1 dan 84,2 so‘mgacha oshiriladi.
“Bu kompaniyaning — Humo, Info Zone MCHJ to‘lov tizimida SMS-xabarlarni yetkazib beruvchining xarajatlari oshishi, ya’ni aynan mobil operator tomonidan SMS narxlarining oshirilishi bilan bog‘liq”, deyiladi xabarda.
Humo kartalari egalariga bank kartalari orqali operatsiyalar to‘g‘risida @HUMOcardbot milliy to‘lov tizimining rasmiy boti yordamida axborot olish taklif etiladi.
Sinov davri doirasida xizmatning bepul ko‘rsatilishi davom etadi. Keyinchalik foydalanuvchiga tanlash imkoniyati taqdim etiladi: u bu xizmatdan haq to‘lab foydalanishi yoki xizmatni uzib qo‘yishi mumkin. Xizmatning narxlari keyinroq belgilanadi.

C 15 июля повышается стоимость SMS-информирования в системе Humo. Об этом сообщили в компании.
Цена за входящее сообщение с короткого номера 11313 увеличится с 42,1 до 84,2 сума. Повышение связано с увеличением затрат компании-поставщика SMS-информирования ООО Info Zone, а именно ростом стоимости SMS со стороны мобильного оператора.
«Держателям карт предлагается альтернативный способ получения информации об операциях с банковской картой — с помощью официального бота национальной платежной системы @HUMOcardbot», — говорится в сообщении.
Услуга в рамках тестового периода продолжает оказываться бесплатно. В последующем пользователь может выбрать: продолжить пользоваться платно или отключить услугу. Стоимость услуги будет определенна позднее.