Toshkentda “IntercityHotel Tashkent” yangi xalqaro mehmonxona brendining taqdimoti o‘tkazildi. Bu haqda Turizm va madaniy meros vazirligining matbuot xizmati xabar bermoqda.
Bu bo‘yicha Turizm xizmatlarini sertifikatlash markazi direktori Sulton Xonbabayev, Germaniyaning O‘zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Dr. Tilo Klinner, “Valor Hospitality Partners” ta’sischisi va boshqaruv hamkori Julien Bergue hamda “Deutsche Hospitality” vitse-prezidenti Zigfrid Niyerhaus ishtirokida hujjat imzolandi.
Bosh vazir o‘rinbosari Sulton Xonbabayev “IntercityHotel Tashkent” brendining O‘zbekistonga kirib kelishi quvonarli hodisa ekanini hamda zamonaviy mehmonxona talablariga to‘liq javob berishini ta’kidladi.
“Deutsche Hospitality” vitse-prezidenti Zigfrid Niyerhaus O‘zbekiston, xususan, Toshkent mehmonxona ochish uchun eng ishonchli hamkor va eng qulay joy ekanini aytib o‘tdi.
“Toshkentdan tashqari Buxoro, Samarqand, Farg‘ona viloyatlarida turizm sohasidagi yangiliklarni ham o‘rgandim va mehmonxona qurish uchun yaxshi joy tanlaganimga yana bir bor amin bo‘ldim. Ayni damda Buxoroda ham yangi mehmonxonalar quryapmiz”, — dedi “Valor Hospitality Partners” ta’sischisi va boshqaruv hamkori Julien Bergue.
“IntercityHotel Tashkent” mehmonxonasi Toshkent shahrining Mirobod tumanida joylashgan bo‘lib, 2023-yilning 1-choragida ochilishi rejalashtirilgan.
Mehmonxona 122 ta nomer, biznes tadbirlar yoki forumlarga mo‘ljallangan konferensiya zali, basseyn, sport zali va boshqa xizmat turlarini qamrab oladi.

В Ташкенте состоялась презентация международного гостиничного бренда Intercitihotel Tashkent, сообщила пресс-служба Минтуризма.
Мероприятие в отеле Roadside by horrot проводилось совместно с представителями зарубежных управляющих компаний — американской Valor Hospitality Partners и немецкой сети Deutsche Hospitality. Также в нём участвовал посол Германии в Узбекистане Тило Клиннер.
Вице-президент Deutsche Hospitality Зигфрид Нирхаус назвал Ташкент «самым удобным местом» для новой локации, а Узбекистан — «самым надёжным партнёром».
Гости отметили положительные изменения в стране и отдельно в туристической отрасли. По словам управляющего партнёра Valor Жюльена Берга, если в 2020 году он был разочарован визитом, то сейчас проблемы того времени уже решены.
Открытие IntercityHotel Tashkent запланировано на первый квартал 2023 года. Гостиница на 122 номера с конференц-залом, бассейном, тренажёрным клубом и другими услугами расположится в Мирабадском районе столицы. В новом отеле будет создано 160 рабочих мест.
Кроме того, сейчас Valor занимается строительством гостиницы в Бухаре. Компания интересовалась также туристической отраслью в Самаркандской и Ферганской областях, сообщил Берг.