“Radisson” kompaniyasi “Metropol Group” bilan Toshkentda “Radisson Collection” brendi ostidagi premium toifadagi mehmonxona ochish bo‘yicha shartnoma imzoladi.
Mehmonxonani foydalanishga topshirish 2026-yilga mo‘ljallangan.
Majmua bir xil meʼmoriy uslubda qurilgan toʻrtta binodan iborat boʻladi. Binolarning umumiy maydoni 130 ming kvadrat metrni tashkil qiladi.
Unda jamoat joylari, savdo maydonchalari, kinoteatr, ofislar, kvartiralar va ko’p qavatli avtoturargohlar joylashadi.
Mehmonxonaning o‘zi markaziy 22 qavatli binoda joylashgan bo‘lib, unda 164 ta xona, jumladan, prezidentlik xonalari va xonadonlar mehmonlar uchun mo‘ljallangan.
Bundan tashqari, mehmonxonada restoran, lobbi bar, VIP zalga ega executive lounge, suzish havzalari bo‘lgan spa, yer osti avtoturargohi, 19-qavatda terassali “sky bar”, shuningdek, konferensiya va majlislar zallari bo‘ladi.
Mehmonxona poytaxtning Sayilgo‘x ko‘chasida, Davlat xavfsizlik xizmatining sobiq binosi o‘rnida bo‘lishi rejalashtirilgan. “Metropol Group” 2021-yil iyun oyida binono 210 mlrd so‘mga sotib oldi.
Avvalroq “Spot” Vertical Hospitality mehmonxonalar tarmog‘i O‘zbekistonda mehmonxona ochishni rejalashtirayotgani haqida yozgandi.

Гостиничная группа Radisson Hotel Group планирует открыть первый отель премиум-класса в Центральной Азии. Об этом Spot сообщили в пресс-службе компании.
Radisson подписала соглашение с ООО Metropol Group об открытии в Ташкенте отеля премиум-класса под брендом Radisson Collection. Сдача объекта в эксплуатацию запланирована на 2026 год.
Комплекс будет состоять из четырёх зданий, выполненных в едином архитектурном стиле. Общая площадь помещений составит 130 тысяч кв. м. В нём будут располагаться общественные пространства, торговые зоны, кинотеатр, офисы, апартаменты и многоуровневая парковка.
Сам отель расположится в центральном 22-этажном здании, в котором для гостей будут доступны 164 номера, включая президентские люксы и апартаменты.
Кроме того, в отеле будет работать ресторан, лобби-бар, представительский лаундж с VIP-гостиной, спа с бассейнами, подземная парковка, скай-бар с террасой на 19-м этаже, а также конференц-залы и переговорные комнаты.
Планируется, что отель расположится на столичной улице Сайилгох, на месте бывшего здания Службы государственной безопасности. Компания Metropol Group выкупила объект за 210 млрд сумов в июне 2021 года.