“Amazon Web Services” kompaniyasining katta yechimlar arxitektori Igor Sharfmesser Toshkentda mashinalarni o‘rganish bo‘yicha seminar o‘tkazadi, deya xabar bermoqda “AWS User Group Tashkent”.
Ishtirokchilar Amazon Sagemaker yordamida boshidan oxirigacha to‘liq ML loyihasini ishlab chiqishlari mumkin bo‘ladi.
Igor Scharfmesser muhandislik boshqaruvi, IT-konsalting va telekommunikatsiyalar sohasida IT-strategiyalarini yaratish va amalga oshirish sohasida 15 yillik tajribaga ega. Turli vaqtlarda u 15 dan 1500 kishigacha, budjeti $30 mlngacha bo‘lgan jamoalarni boshqargan.
Tadbirda Igor SageMaker’ning “Data Wrangler”, “Feature Store”, “Processing”, “Training”, “Hosting”, “Studio” va “Pipelines” turlari bilan ishlash haqida gapiradi.
Seminar 3-iyun, soat 11:00da “IT Park"da bo‘lib o‘tadi. Ishtirok etish bepul.
Joylar soni cheklangan. Havola orqali ro‘yxatdan o‘tish talab qilinadi.
Ishtirokchilar shaxsiy noutbuklarini olib kelish kerak. Barcha ishtirokchilar mustaqil o‘rganish uchun “AWS” hisoblari bilan ta’minlanadi.
Avvalroq “Spot” Denis Kalishkin startapga sarmoya jalb qilish bo‘yicha kurs o‘tkazishi haqida yozgandi.

Старший архитектор решений в Amazon Web Services Игорь Шарфмессер проведет в Ташкенте воркшоп по машинному обучению, сообщает AWS User Group Tashkent.
Участники смогут разработать полноценный ML-проект от начала и до конца с помощью Amazon Sagemaker. Мероприятие пройдет при поддержке Amazon Web Services, ML Community и IT Park.
Игорь Шарфмессер обладает 15-летним опытом работы в области инженерного менеджмента, построения и реализации IT-стратегий в сфере IT-консалтинга и телекоммуникаций. В разное время он руководил командами от 15 до 1500 человек с бюджетом до $30 млн.
На мероприятии Игорь расскажет о работе с разными видами SageMaker: Data Wrangler, Feature Store, Processing, training, hosting, Studio и Pipelines.
Мероприятие пройдёт в IT Park в субботу, 3 июня. Начало — в 11:00. Участие бесплатное.
Число мест ограничено. Требуется регистрация по ссылке.
На воркшоп необходимо принести с собой ноутбук. Всем участник будут предоставлены аккаунты в AWS для самостоятельной работы.