1-avgustdan boshlab “IT Park” va “YXHT"ning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori “ShE-commerce” qo‘shma bepul elektron tijorat dasturini ishga tushirmoqda.
U uyda oʻtirib pul ishlashga qiziqqan 150 nafar ayollar uchun moʻljallangan.
Darslar oʻzbek va rus tillarida, ikki oy davomida Termiz shahrida o‘tkaziladi.
Dasturning asosiy maqsadi tug‘ruq ta’tilidagi ayollar, yosh onalar va uy bekalarini qo‘llab-quvvatlash, ularga elektron tijorat ko‘nikmalarini o‘rganish va uydan chiqmasdan pul ishlash imkoniyatini berishdan iborat.
Kurs doirasida ishtirokchilar MS Office dasturlari bilan ishlash, ijtimoiy tarmoqlarda marketing asoslarini o‘rganish va amaliy qism sifatida O‘zbekiston marketpleyslarida ishlashning aniq misollari bilan tanishish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Bularning barchasi kurs tinglovchilariga O‘zbekistondagi elektron savdosining o‘ziga xos xususiyatlarini tushunishga va oʻz biznesini rivojlantirish uchun olgan bilimlaridan samarali foydalanishga yordam beradi.

IT Park совместно с координатором проектов ОБСЕ в Узбекистане готовят к запуску программу ShE-Commerce. Об этом сообщается на сайте технопарка.
В рамках программы планируется обучить основным навыкам электронной коммерции женщин, желающих работать из дома. Инициатива призвана обеспечить возможностями заработка молодых матерей, женщин в декрете и домохозяек.
Курсы будут проводиться в Термезе в течение двух месяцев. За это время участницы смогут:
- освоить основные функции приложений из пакета MS Office;
- изучить основы маркетинга в социальных сетях;
- ознакомиться с реальными примерами работы в маркетплейсах Узбекистана для получения практических навыков.
Обучение будет проводиться на узбекском и русском языках, начиная с 1 августа. Максимальное число участниц — 150.
Пройти регистрацию на курс можно, заполнив анкету по ссылке.
Ранее Spot писал, что Visa и организация Emerging Europe запустили портал и цифровое сообщество для бизнесвумен She’s Next.