Xususan, “United Payment” bosh direktori Edgar Abdullayev nashrga bergan intervyusida to‘lov xizmatining Turkiyadan Markaziy Osiyoga pul o‘tkazmalarini yo‘lga qo‘yish rejalari haqida so‘zlab berdi.
Uning qayd etishicha, “Turan” Markaziy Osiyo mamlakatlariga mablag‘ jo‘natish istagida bo‘lgan mijozlar uchun yangi imkoniyatlarni taqdim etadi. Bu harakat esa kompaniyaning global tarmog‘ini kengaytirish va mijozlarning qulay hamda xavfsiz pul operatsiyalariga bo‘lgan talabini qondirishga intilishini aks ettiradi.
“Biz mijozlarimizga Markaziy Osiyo mamlakatlariga pul jo‘natish imkoniyatini taqdim eta olganimizdan faxrlanamiz. Maqsadimiz — har bir tranzaksiyada soddalik va qulaylikni ta’minlash, pul o‘tkazish jarayonini mijozlarimiz uchun imkon qadar soddalashtirish”, — dedi Edgar Abdullayev.
Avvalroq to‘lov xizmati Ozarbayjonda ish boshladi, u yerda oylik transferlar miqdori 9,5 mln turk lirasiga ($330 ming) yetadi. 2024-yilda to‘lov xizmati bu ko‘rsatkichni 37,5 mln liraga ($1,3 mln) yetkazmoqchi. Hozirda “Turan” to‘lov tizimida har oyda 700 ming tranzaksiyani amalga oshiradigan 120 mingdan ortiq faol foydalanuvchi mavjud.
Joriy yilning iyun oyida xizmatning O‘zbekistonda vakolatxonasini ochish rejalashtirilgani ma’lum bo‘lgandi. Startap veb-saytida Ozbekiston transferlar uchun kelajakdagi yo‘nalish sifatida ta’kidlangan. Xizmat allaqachon 6 ta tilda, jumladan o‘zbek va rus tillarida mavjud.

Турецкий финтех-стартап Turan Teknoloji Anonim Şirketi в ноябре выйдет на рынок Узбекистана, сообщает азербайджанское издание Trend.az.
Гендиректор United Payment Эдгар Абдуллаев в интервью Trend рассказал о планах Turan по запуску денежных переводов из Турции в Центральную Азию.
«Turan предоставит новые возможности для клиентов, желающих отправить средства в страны Центральной Азии. Этот шаг отражает стремление компании расширить свою глобальную сеть и удовлетворить потребности клиентов в удобных и безопасных денежных операциях. Мы гордимся тем, что можем предложить нашим клиентам возможность отправлять денежные средства в страны Центральной Азии. Наша цель — обеспечить простоту и удобство в каждой транзакции, делая процесс переводов максимально простым для наших клиентов», — сказал он.
В июне Абдуллаев сообщил о планах по открытию представительств Turan в Казахстане, Кыргызстане и Узбекистане. По его словам, это нацелено на укрепление связей между тюркскими странами и упрощение переводов денег между ними.
Стартап особо выделяет Узбекистан как будущее направление для переводов. Сервис уже доступен на 6 языках, включая узбекский и русский.
Недавно Turan начал работать в Азербайджане, где сумма ежемесячных переводов достигает 9,5 млн турецких лир ($330 тыс.). В 2024 году платежный сервис хочет увеличить их объем до 37,5 млн лир ($1,3 млн).
Сейчас у платежной системы Turan насчитывается более 120 тыс. активных пользователей, которые каждый месяц осуществляют 700 тыс. транзакций.