“Wildberries” O‘zbekistonda yangi buyurtmalarni qabul qilish punktlarini ochishda bir martalik subsidiyalar bera boshladi. Bu haqda marketpleys matbuot xizmati ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, joriy yilning 11-martidan qo‘llab-quvvatlash dasturi doirasida yangi shoxobcha ochish uchun 28,29 mln so‘m miqdorida mablag‘lar taqdim etiladi.
Xuddi shunday tizim qirg‘izistonlik tadbirkorlarga ham amal qilib, qabul qilish punkti faoliyatini boshlashga 204,52 ming som ($2,28 ming) to‘lanadi.
Bundan tashqari, O‘zbekiston uchun avvalgi tarif qo‘shimchasi qo‘llanilmaydi. Qabul qilish punktlarini ochish uchun istiqbolli joylarni bu yerda topish mumkin.
2023-yilning noyabrida “Wildberries” kompaniyasining mamlakatga kiritgan investitsiyalari $412,5 mlnni tashkil etgani, natijada 22,5 ming ish o‘rni yaratilgani ma’lum qilingandi.
Joriy yilda Toshkent, Farg‘ona va Namangan viloyatlaridagi omborxonalar maydoni 350 ming kvadrat metrga, platformadagi sotuvchilar soni esa 15 mingtagacha yetkazilishi rejalashtirilgan.
Avvalroq “Humans Group” o‘zining “Humans Market” mahsulot bozorini ishga tushirgani haqida xabar berilgandi.

Wildberries начал предоставлять единоразовые субсидии при открытии новых пунктов выдачи заказов в Узбекистане, сообщает пресс-служба маркетплейса.
В рамках программы поддержки, стартовавшей 11 марта, на открытие новой точки можно получить выплату в размере 28,29 млн сумов.
Аналогичная система действует для предпринимателей из Кыргызстана, где при запуске деятельности ПВЗ выплачивается 204,52 тыс. сомов ($2,28 тыс.).
Прежняя надбавка к тарифу для Узбекистана не действует. С перспективными локациями для открытия пунктов выдачи можно ознакомиться по ссылке.
В ноябре 2023 года сообщалось, что инвестиции Wildberries в республику составляют $412,5 млн, за счет чего было создано 22,5 тыс. рабочих мест. В этом году площадь складских помещений в Ташкентской, Ферганской и Наманганской областях планируется увеличить до 350 тыс. кв. м, а число продавцов на электронной площадке довести до 15 тыс.