Paynet — hisob to‘ldirish, xizmatlar va mahsulotlar uchun to‘lov qilish, pul o‘tkazmalari kabi keng ko‘lamdagi xizmatlarni taqdim etadigan O‘zbekistondagi yetakchi moliyaviy-texnologik kompaniyalardan biri. Paynet foydalanuvchilarga mobil aloqa, internet, kommunal xizmatlar, jarimalar uchun osongina pul to‘lash, shuningdek, mablag‘larni bank hisob raqamlari va kartalariga o‘tkazish imkonini beradi.
Foydalanuvchilar qulayligi uchun O‘zbekiston bo‘ylab 24 mingdan ortiq Paynet shoxobchasi o‘rnatilgan.
Qanday qilib Paynet agenti orqali naqd pul yechib olish mumkin?
Paynet orqali naqd pul olish jarayoni oson va qulay. Buning uchun:
- Paynet agentiga murojaat qilish: shahardagi yaqin Paynet nuqtasi topiladi.
- QR-kodni skanerlash: smartfonda Paynet ilovasi ochiladi va agent taqdim etadigan QR-kod skaner qilinadi.
- Pul miqdorini kiritish: naqd pulga aylantirilishi kerak bo‘lgan miqdor kiritiladi. Har qanday summani tanlash mumkin, agar pul miqdori bitta yagona telefon raqamiga ochilgan HUMO va UZCARD kartalaridan oyiga 1 mln so‘mdan oshmasa, komissiya ushlab qolinmaydi.
Mablag‘ni naqd pul qilish uchun qo‘lda karta bo‘lishi shart emas. Foydalanuvi kartasi Paynet ilovasiga bog‘langan bo‘lsa kifoya. Ya’ni, plastik karta uyda qolib ketgan bo‘lsa ham tashvishlanishga hojat yo‘q — foydalanuvchiga kerakli hamma narsa smartfon ichida.
Foydalanuvchilar Paynet agentlarining ishonchli ekanliklariga shubxalanmasalar ham bo‘ladi. Pul miqdori qancha bo‘lishidan qat’iy nazar, agent doimo kerakli miqdordagi naqd pulni chiqarib bera oladi.
Bu esa agentda yetarli mablag‘ bo‘lmasligi mumkinligi haqidagi har qanday xavotirlarni yo‘q qiladi.
Paynet ilovasidagi qo‘shimcha imkoniyatlar
Paynet ilovasida amalga oshirilgan har bir to‘lov uchun tangalar yig‘ib boriladi. Tangalar — faol va maxsus takliflarga, shu jumladan komissiyasiz pul o‘tkazmalariga almashtirish mumkin bo‘lgan bonuslar.
Faol takliflar:
- keshbek: barcha to‘lovlar uchun 2,2% keshbekka ega bo‘lish mumkin;
- transfer: istalgan bankning UZCARD va HUMO kartalariga 3 mln so‘mgacha foizsiz pul o‘tkazmalarini amalga oshirish mumkin.
Extra Plus va Extra Pro komissiyasiz o‘tkazmalari:
- Extra Plus — istalgan bankning UZCARD va HUMO kartalariga 4 mln so‘mgacha pul o‘tkazmalari foizsiz paketini;
- Extra Pro — istalgan bankning UZCARD va HUMO kartalariga 5 mln so‘mgacha foizsiz pul o‘tkazmalari paketini faollashtirish mumkin.

Paynet — это одна из ведущих финансово-технологических компаний Узбекистана, предоставляющая широкий спектр услуг, включая пополнение, оплату услуг и товаров, переводы средств. Paynet дает возможность пользователям легко оплачивать мобильную связь, интернет, коммунальные услуги, штрафы, а также осуществлять переводы средств на банковские счета и карты.
Компания располагает более 24 тысяч точками по стране, обеспечивая удобство и доступность услуг для пользователей по всему Узбекистану.
Как обналичить средства через агента Paynet
Процесс обналичивания средств у агента Paynet прост и удобен. Для этого необходимо:
- Посетить агента Paynet: найти ближайший пункт Paynet в городе.
- Отсканировать QR-код: открыть приложение Paynet на смартфоне и отсканировать QR-код, который предоставит агент.
- Ввести сумму: указать сумму, которую пользователь желает обналичить. Можно выбрать любую сумму. Если сумма перевода не превышает 1 млн сумов в месяц с карт HUMO и UZCARD на один уникальный номер телефона, то комиссия не взимается.
Чтобы обналичить средства, нет необходимости иметь под рукой физическую карту. Достаточно, чтобы карта была привязана к приложению Paynet. Это значит, что пользователю не нужно беспокоиться о том, что забыли карту дома — все необходимое уже у в смартфоне.
Пользователи могут быть уверены в надежности агентов Paynet. Независимо от суммы, агент сможет предоставить нужную сумму наличных средств. Это исключает переживания о том, что у агента может не оказаться достаточной суммы денег.
Дополнительные возможности в приложении Paynet
С каждым платежом, совершенным в приложении Paynet, пользователь зарабатывает монетки. Монеты — это бонусы, которые можно обменивать на активные и специальные предложения, в том числе и переводы без комиссии.
Активные предложения:
- Keshbek: можно получить гарантированный кешбэк до 2,2%;
- Transfer: можно осуществлять переводы без комиссии на карты UZCARD и HUMO любого банка с лимитом до 3 млн сумов.
Доступны также переводы без комиссии на карты UZCARD и HUMO любого банка по пакетам Extra Plus и Extra Pro: