Shell brendining O‘zbekistondagi rasmiy makrodistribyutori sifatida faoliyat yurituvchi OilGroup kompaniyasi sanoat korxonalari uchun tadbir tashkil etdi. 9-aprel kuni Toshkent shahrida o‘tkazilgan konferensiya, sanoatda moylash materiallari va ularning zamonaviy ishlab chiqarishdagi qo‘llanishi bo‘yicha innovatsion yechimlar va dolzarb masalalarni muhokama qilish uchun noyob maydon bo‘ldi.
Tadbirning asosiy yo‘nalishlari:
strategik hamkorlik va innovatsiyalar: konferensiyada ilg‘or texnologiyalarni ishlab chiqarish jarayonlariga integratsiya qilishga qaratilgan biznes vakillari, davlat idoralari va mutaxassislar ishtirok etdi. Muhokamalar davomida sanoat korxonalarining samaradorligini oshirish, ilg‘or yechimlar orqali jarayonlarni optimallashtirish, shuningdek, dolzarb tendensiyalar va imkoniyatlar muhokama qilindi;
mavzuli sessiyalar va taqdimotlar: tadbir dasturida sanoat uchun mo‘ljallangan moylash materiallari sohasidagi yangi texnologiyalar va amaliy tajribalarni yorituvchi ma’ruzalar, panel muhokamalari hamda mahorat darslari bo‘lib o‘tdi. Ishtirokchilar innovatsion mahsulotlarning muvaffaqiyatli qo‘llanishi, tarmoqning rivojlanish istiqbollari va mahalliy ishlab chiqarishning raqobatbardoshligini oshirishga qaratilgan yechimlar bilan tanishdi;
biznes aloqalarni o‘rnatish: konferensiya ishtirokchilarga professional tarmoqni kengaytirish, hamkorlik munosabatlarini yo‘lga qo‘yish va tajriba almashish imkonini berdi. Tadbir istiqbolli loyihalar va bozor ishtirokchilari o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirish uchun qulay muhit yaratdi.
hissiyotlar va istiqbollar: tadbir iliq va ilhomlantiruvchi muhitda o‘tdi. Bu esa barcha ishtirokchilarda o‘sish va innovatsiyalar sari intilishda yagona jamoa bo‘lib harakat qilish hissini uyg‘otdi. Tashkilotchilar OilGroup va Shell kompaniyalarining hamkorlikdagi sa’y-harakatlarini alohida ta’kidlab, bu kabi muloqotlar soha yetakchilari o‘rtasida tajriba almashish uchun muhim platforma bo‘lib xizmat qilayotganini bildirdi.
OilGroup kompaniyasi konferensiyani muvaffaqiyatli o‘tkazishda o‘z hissasini qo‘shgan barcha hamkorlar, ishtirokchilar va homiylarga minnatdorchilik bildiradi. Tadbir davomida olingan bilimlar va o‘rnatilgan aloqalar mamlakat sanoat sektorini yanada rivojlantirish uchun kuchli turtki bo‘ladi.
Barcha hoxlovchilar ushbu faol sanoat ekotizimining bir qismiga aylanishi va keyingi tadbirlarga qo‘shilishi mumkin. OilGroup kompaniyasiga murojaat qilib, konferensiyalarda mehmon sifatida qatnashish va sanoatni rivojlantirishga qaratilgan so‘nggi texnologiyalar haqida birinchi bo‘lib ma’lumot olish imkoniyatiga ega bo‘lish mumkin. Kompaniya barcha hoxlovchilarning murojaatlarni kutadi va yangi muvaffaqiyatli loyihalarga doimo tayyor.

Компания OilGroup, выступающая в качестве официального макро-дистрибьютора Shell в Узбекистане, организовала мероприятие для промышленных предприятий. Конференция, проведённая 9 апреля в Ташкенте, стала уникальной площадкой для обсуждения инновационных решений и актуальных вопросов в сфере смазочных материалов и их применения в современной промышленности.
Основные моменты мероприятия
Стратегическое партнёрство и инновации. Конференция объединила экспертов, представителей бизнеса и государственных структур, нацеленных на интеграцию передовых технологий в производство. В рамках дискуссий обсуждались актуальные тенденции, вызовы и возможности, способствующие повышению эффективности промышленных предприятий, а также пути оптимизации процессов за счёт внедрения инновационных решений.
Тематические секции и презентации. Программа мероприятия включала серию докладов, панельных дискуссий и мастер-классов, в ходе которых участники подробно ознакомились с практическими кейсами и новыми технологиями в области смазочных материалов для промышленности. Были представлены успешные примеры применения инновационных продуктов, обсуждены перспективы развития отрасли и предложены решения, направленные на повышение конкурентоспособности отечественного производства.
Налаживание деловых контактов. Конференция дала возможность участникам расширить свою сеть профессиональных контактов, установить партнёрские отношения и обменяться опытом. Мероприятие создало благоприятные условия для обсуждения перспективных проектов и возможности дальнейшего сотрудничества между участниками рынка.
Впечатления и перспективы
Мероприятие прошло в тёплой и вдохновляющей атмосфере, что дало возможность всем участникам почувствовать единение в стремлении к инновациям и росту в условиях динамично меняющейся экономики. Организаторы подчеркнули значимость совместных усилий OilGroup и Shell, благодаря которым удалось создать платформу для диалога между топовыми игроками отрасли и для обмена ценным опытом.
Компания OilGroup выражает благодарность всем партнёрам, участникам и спонсорам, внёсшим свой вклад в успешное проведение конференции «Современные решения Shell для промышленности в республике Узбекистан». Полученные знания и установленные контакты послужат мощным импульсом для дальнейшего развития промышленного сектора страны.
Компания OilGroup приглашает всех заинтересованных стать частью динамичной индустриальной экосистемы и принять участие в предстоящих мероприятиях. Стоит узнать, как стать гостем конференций и первыми получать информацию о новейших технологиях, направленных на развитие промышленного сектора. Компания с нетерпением ждет обращений и готовы к новым успешным проектам.