Akmal Raimov O‘zbekistondagi “Dodo Pizza” rahbari lavozimidan ketdi. Bu haqdagi ma’lumotni “Spot"ga pitseriyalar tarmog‘ining sobiq direktori tasdiqladi.
“Rasman 1-sentabr holatiga ko‘ra, men “Dodo Pizza"da ishlamayman. Hozir men marketing va media-loyihalarda to‘liq biznes bilan shug‘ullanyapman”, — dedi u “Spot"ga bergan izohida.
Shunga qaramay, Akmal Raimov bir qator vakillik funktsiyalarini bajarib, “Dodo Pizza” bilan loyihalarda hamkorlik qilishda davom etmoqda. U uch yil davomida mamlakatdagi pitseriyalar tarmog‘iga rahbarlik qilgan.
Hozirda Toshkent shahrida 10ta “Dodo Pizza” filiali mavjud bo‘lib, ularning yarmi o‘tgan yili ochilgan.
Bundan tashqari, kompaniya poytaxtda 25ta va O‘zbekiston shaharlarida yana 50ta pitseriya ochishni rejalashtirgan, jumladan, mahalliy tadbirkorlarga subfranshizalarni sotish yo‘li bilan.
Avvalroq “Spot” “Dodo Brands” bir yil ichida ikkinchi marta bosh direktorni almashtirgani haqida yozgandi.

Акмаль Раимов ушел с должности руководителя «Додо Пиццы» в Узбекистане. Информацию об этом Spot подтвердил бывший директор сети пиццерий.
«Официально с 1 сентября я не работаю в „Додо Пицце“. Теперь полностью занимаюсь бизнесом в маркетинге и медиа-проектах», — заявил он в комментарии Spot.
Тем не менее Акмаль Раимов продолжает проектно сотрудничать с «Додо Пиццей», выполняя ряд представительских функций. Он руководил сетью пиццерий в республике на протяжении трех лет.
На данный момент в Ташкенте насчитывается 10 филиалов «Додо Пиццы», половина из которых была открыта в прошлом году. Кроме того, компания планирует открыть 25 пиццерий в столице и еще 50 в городах Узбекистана, в том числе через продажу субфраншизы местным предпринимателям.
Подробнее о том, как устроена работа «Додо Пиццы» в Узбекистане, можно ознакомиться в нашем интервью с Акмалем Раимовым.