“Machine Learning Community” tomonidan Toshkentda “AI Hackathon-2024” loyihasi o‘tkazilishini e’lon qildi.
Tadbir talabalar, mutaxassislar va innovatsiyalarga qiziquvchilarning e’tiborini sun’iy intellekt mavzusiga jalb qilish maqsadida tashkil etilgan.
Xakaton fikr almashish, iste’dodlarni rivojlantirish va mashinali o‘rganish bo‘yicha yo‘nalishlarni topishga qaratilgan.
Tadbir ishtirokchilari sun’iy intellekt sohasidagi so‘nggi yutuqlar bilan tanishishlari mumkin bo‘ladi.
Unda mazkur yo‘nalishdagi tendensiyalar va innovatsiyalarga bag‘ishlangan konferensiya hamda ekspertlar ishtirokida taqdimot va panel muhokamalari o‘tkaziladi.
Bundan tashqari, dasturdan sovrin jamg‘armasi 60 mln so‘mni tashkil etivchi jamoaviy musobaqa ham o‘rin olgan.
“AI Hackathon” joriy yilning 16−18 fevral kunlari Yangi O‘zbekiston universitetida bo‘lib o‘tadi.
Xakatonda ishtirok etish uchun havola orqali ro‘yxatdan o‘tish mumkin.
Avvalroq “We Digital” agentligi “ChatGPT” asosidagi o‘zbek tilidagi “Uzbek Expert” chat-botini taqdim etgani haqida xabar berilgandi.

Сообщество машинного обучения Узбекистана (Machine Learning Community) сообщило о проведении в Ташкенте AI Hackathon 2024.
Мероприятие организуется с целью привлечь внимание студентов, специалистов и других интересующихся инновациями к теме искусственного интеллекта. Хакатон позиционируется как площадка для обмена идеями, развития талантов и поиска направлений в машинном обучении.
Участники мероприятия смогут ознакомиться с передовыми достижениями в сфере ИИ. В его рамках пройдут конференция на тему трендов и инноваций в этом направлении, а также ряд презентаций и панельных дискуссий с участием экспертов.
Кроме того, в программу входит соревнование команд с призовым фондом в 60 млн сумов. AI Hackathon пройдет в кампусе университета «Новый Узбекистан» в течение трех дней — с 16 по 18 февраля.
Зарегистрироваться для участия в хакатоне можно по ссылке.
Ранее Spot писал, что агентство We Digital представило узбекоязычный чат-бот Uzbek Expert на основе ChatGPT.