“Toshkent” xalqaro aeroportida kutib oluvchilar uchun kutish maydoni ochildi. Bu haqda “Uzbekistan Airports” matbuot xizmati xabar berdi.
Umumiy maydoni 500 kv.m bo‘lgan alohida pavilyon xalqaro aeroportning uchib kelish zali yonidagi P2 avtoturargohida joylashgan.
Ushbu pavilyonda kutib oluvchilar uchun o‘rindiqlar mavjud bo‘lib, yaqin kunlarda kafe va gul do‘koni ochiladi hamda savdo avtomatlari, bankomatlar, mobil qurilmalar uchun zaryadlash punktlari o‘rnatiladi.
Pavilon vaqtinchalik yechim vazifasini o’taydi, deya ta’kidladi aeroport operatori.
Ayni paytda mavjud terminalni kengaytirish loyihasini ishlab chiqish yakuniy bosqichda bo‘lib, u yerda kutib oluvchi va kuzatuvchilar uchun barcha sharoitlar yaratiladi.
Yanvar oyidagi anomal sovuq paytida aeroportlarga ularni kutib olganlarni binolarga kiritishga ruxsat berildi.
“Biroq Toshkent xalqaro aeroporti terminali hozirgi yo‘lovchilar oqimiga to‘g‘ri keladigan odamlar soniga mo‘ljallanmagan”, — deya taʼkidladi “Uzbekistan Airports”.
“Uzbekistan Airports” fevral oyida Toshkent aeroportida yo‘lovchilarni kutib olish uchun bir nechta zonalar tashkil etilishi haqida xabar bergandi.
24-fevraldan Toshkent xalqaro aeroportida uchib kelish terminali oldida kutib oluvchilar uchun hudud qurilishi boshlangani haqida ma’lum qilindi.
Avvalroq “Spot” “Uzbekistan Airports” Toshkent aeroportidagi bir nechta maydonni auksionga chiqargani haqida yozgandi.
Umumiy ovqatlanish shoxobchalari va gul do‘koni, savdo avtomatlari, bankomatlar va mobil qurilmalarni quvvatlash punktlari uchun jami beshta maydon mavjud.

В международном аэропорту Ташкента заработала зона ожидания для встречающих. Об этом сообщила пресс-служба Uzbekistan Airports.
Отдельный павильон площадью 500 кв. метров открылся для гостей 2 ноября. Он располагается на стоянке P2 в зоне прилёта привокзальной площади.
Внутри павильона находятся посадочные места для лиц, встречающих пассажиров. Скоро здесь откроются кафе и цветочный магазин, а также будут установлены вендинговые аппараты, банкоматы и зарядные станции для мобильных устройств.
Павильон выступает как временное решение, подчеркнули в компании-операторе аэропорта. На завершающем этапе находится разработка проекта расширения действующего терминала с созданием условий для встречающих и провожающих.
Uzbekistan Airports анонсировала возведение зон для встречающих в столичном аэропорту 9 февраля. Решение было принято после того, как в терминал перестали впускать встречающих и провожающих.
Здания аэропортов Узбекистана открыли для встречающих во время январских аномальных морозов. Однако терминал в Ташкенте в нынешнем виде не рассчитан на число встречающих при нынешнем пассажиропотоке, отметили в компании.
17 февраля Джураева сообщила, что построить павильоны для встречающих планируется во всех аэропортах Узбекистана. По её словам, около 70% пожеланий пассажиров затрагивали создание подобных зон, — однако нынешние терминалы слишком маленькие для этого.
Строительство павильона стартовало 24 февраля. По первоначальному плану должны были открыться две зоны общей площадью 1400 кв. м. — на парковках P2 и P3.
Ранее Spot писал, что Uzbekistan Airports выставила на аукцион несколько объектов в аэропорту Ташкента.